Autor Zpráva
sadam
Profil *
Dobré ráno, zakoupil jsem notebook (repasovanej) po internetu. Po chvilce používání jsem si všiml, že jsou klávesnice nějaký divný a když jsem se líp podíval, tak jsem zjistil, že mám cizí klávesnici a dodatečně nalepená písmena. Bejt to pro mne, tak na to kašlu, ale je to pro mou dceru. Podle mne se to tady prodávat ani nesmí a prodejce měl na své náklady změnit klávesnici za českou na místo lepítek. Jde mi zda mohu žádat vrácení penez nebo požadovat výměnu. Jedná se o prodejnu Giga Computer. Předem děkuji za rady

Dodatek: původ klávesnice (notebooku) nebyl uveden.
Joker
Profil
sadam:
Podle mne se to tady prodávat ani nesmí
Proč? To je nesmysl, běžně se prodávají i klávesnice bez českých popisků a určitě půjdou sehnat i cizí.

prodejce měl na své náklady změnit klávesnici za českou na místo lepítek
Tak to opravdu ne.
Navíc v tom ani nevidím problém, resp. závadu.

Nicméně i přesto, pokud notebook byl objednán online a před převzetím nebyla možnost ho vidět, můžete z libovolného důvodu do 14 dnů odstoupit od smlouvy.
anonymníí
Profil *
Joker:
[...] můžete z libovolného důvodu do 14 dnů odstoupit od smlouvy.
Tady bych doplnil, že důvod může být nejen libovolný, on nemusí být žádný. Zboží objednané přes internet je možné vrátit do 14 dnů od jeho převzetí i bez udání důvodu.


sadam:
Proč by měl prodejce něco měnit? Prodává produkt, ty sis jej koupil a máš zákonnou možnost od koupě odstoupit. Pokud jsi tak neučinil v řádné lhůtě, počítač si ponech, nebo klávesnici vyměň, ale náklady půjdou za tebou. Toto není důvod pro reklamaci, zboží je bezvadné (alespoň se o nějaké vadě nezmiňuješ).

Fakt, že nechápu, proč toto řešíš na nesouvisejícím diskusním fóru namísto přímého kontaktu s prodejcem, pomíjím. Rada poskytnutá zde, ať bude jakákoliv, není pro prodejce určující. Řeš věc s ním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0