Autor Zpráva
Apofis666
Profil
Dobrý den, potřeboval bych poradit/pomoct ohledně CD mechaniky. Mám notebook Lenovo G500 s W 8.1 , z ničeho nic mi přestala šlapat CD mechanika. Ve správci zařízení mi to ukazuje, že ovladač je nainstalován správně. Už jsem ho zkusil odinstalovat a restartováním opět automaticky nainstalovat ale problém je pořád stejný a to ten, že ikonka se v Tento Počítač ukazuje ale když kliknu na ni pravým a dám "vysunout" tak nereaguje. Když vložím CD tak jde slyšet z mechaniky ten zvuk načítání (jak pracuje) ale nakonec se CD v mechanice nenahraje a já je v PC nevidím. Nevíte někdo prosím čím by to mohlo být?
Taps
Profil
Zkousel jsi ruzne cd?
Apofis666
Profil
Taps:

Ano, vždy mechanika začne pracovat ale nikdy nenačte.
Lonanek
Profil
1. buď se odporoučela
2. je špinavá čočka.

Tipuji na variantu 1.
Apofis666
Profil
Lonanek:

Tu čočku můžu zkusit očistit nějakým způsobem? Když vysunu mechaniku tak ji můžu vidět ?
Taps
Profil
Ano, kdyz vysunes mechaniku tak cocku uvidis
Apofis666
Profil
Ještě se zeptám, je náročná výměna CD mechaniky v noťasu?
Keeehi
Profil
Apofis666:
Ještě se zeptám, je náročná výměna CD mechaniky v noťasu?
Většinou ne.
Apofis666
Profil
Keeehi:

Takže když dám noťas do nějaké PC ambulance tak mi to vymění ale musím jim dát novou mechaniku nebo si jí seženou sami? Teď koukám po internetu a na Lenovo G500 ji nemohu najít :/. Ani cenu přibližně, o které se nová mechanika točí?
Lonanek
Profil
Čočku doporučuji čistit čistícím CD - samozřejmě bez patlání nějakého přípravku na to CD.

V podstatě by tam měla jít jakákoliv CD (DVD) mechanika určená pro NTB. Stačí pak vyměnit krycí rámeček. Nejprve si zjistěte cenu opravy, než to tam dáte.
Apofis666
Profil
Lonanek:

Aha, tím lépe. Nejdříve si zjistím cenu a až poté se rozhodnu. Děkuji moc všem za pomoc :).
Lonanek
Profil
Těžko se takhle na dálku dá něco diagnostikovat správně, ale VŽDY jděte cestou menšího odporu. Tedy od nejlevnějšího k nejdražšímu řešení.
Lukáš66666
Profil
Měl bych podobný dotaz, tak to připojím k tomuto vláknu. Mám dost starý notebook kde nefunguje mechanika, ale pokud čočku vyčistím nějakým prostředkem co obsahuje vyšší množství lihu, tak jede jako nová. Problém s ní mám už od začatku a vždy když ji vyčistím čočku fuguje cca 2 dny v pohodě a pak jen načítá a zase nic a opět po vyčištění v pořádku. CD a DVD která mám jsou naprosto čistá bez prachu a jiného znečištění, jen čočka je nějaka vadná, protože CD nenačte, ale DVD disky bere furt bez problému a to i bez čištění.
Apofis666
Profil
Lonanek:

Děkuji, určitě se tím budu řídit. Mám tu v blízkosti hned několik PC ambulancí tak se zeptám ještě tam jestli je opravdu nutné měnit mechaniku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0