Autor Zpráva
Lukáš66666
Profil
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli někdo má zkušenosti s tiskem na inkoustové tiskárně za pomocí normálního levnýho inkoustu co se používá do plnících per?
Všude jsem četl, že je kravina dávat tento inkoust do tiskárny protože to tiskárnu zničí atd.
Já to používám cca 2 roky jedna malá lahvička mi vydrží asi na 3 naplnění kazety a tisknu pořád.
Nechápu tedy proč to skoro každej odsuzuje a radši si koupí jednu náplň třeba za 500 kč když ta lahvička vyjde na 20 kč a naplním to 3x po sobě.
Joker
Profil
To téma je natolik mimo tvorbu webu, že jsem na vážkách, jestli to nechat.

Nicméně k tématu, některé dieselové motory taky zvládnou jet na použitý olej z friťáku a přesto to většina majitelů nedělá.

Sice je pravda, že s levnou inkoustovkou celkem není problém si zahrát ruskou ruletu, protože tiskárna bývá levnější, než originální náplně.
Navíc u tiskáren, kde je hlava součástí cartridge to nejspíš zničí maximálně cartridge, která by se tak jako tak vyměnila.

Přesto v tom moc smysl nevidím. V první řadě se dá sehnat kompatibilní inkoust, který nebude o tolik dražší a určitě bude mnohem vyšší kvalita tisku a menší riziko poškození tiskárny.
Krom toho některé tiskárny proti doplňování inkoustu bojují tím, že po určitém počtu vytištěných stránek se stejnou cartridge odmítnou dál tisknout i když tam inkoust je.

A hlavně bych si pro svou tiskárnu raději koupil kompatibilní cartridge cca za 60 Kč, než šaškovat s rozebíráním cartridge a doplňováním inkoustu (a zasviněním širokého okolí s rizikem, že to pak stejně nebude fungovat).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0