Autor Zpráva
Monkeys
Profil *
Zdravim

Potrebujem poradit jednu vec.
Potrebujem prepojit novy PC s WIN 8.1 so starym WIN XP, ale neviem ako nato, nakolko sa moc v takychto veciach nevyznam.
Nasiel som nieco o WORKGROUP cez to by to teoreticky malo ist ale problem vidim v tomto:
1) ako sa prihlasim do XP?
2) ako ho potom vypnem?
3)staci prepojit stare PC s rooterom?

Vdaka za odpoved
M.
Joker
Profil
Tak v první řadě je potřeba, aby ty počítače spolu měly nějaké fyzické spojení.
Pak je potřeba, aby byly ve stejné síti.
Jestli v tom místě je nějaký router s volnými porty, je nejsnazší na routeru zapnout DHCP server, oba počítače připojit k routeru a nastavit jim získání IP adresy automaticky z DHCP.
(Což je vesměs výchozí nastavení, takže možná stačí prostě jen zapojit počítače do routeru.)
Může být jen trochu problém, že z toho není hned zřejmé, jaká je vlastně IP adresa toho počítače, a že se může měnit. IP adresa počítače se dá zjistit např v příkazovém řádku (Spustit program cmd) příkazem ipconfig. V nastavení routeru se nejspíš u DHCP serveru dá nastavit, aby určitý počítač dostal určitou adresu.

Funkčnost spojení se dá ověřit zase v příkazovém řádku, stačí ten počítač pingnout, příkaz je ping *IP*, tj. např. ping 192.168.1.2, kdyby ten počítač měl IP 192.168.1.2.
Když spojení funguje, měl by počítač být vidět v síti v Průzkumníku, případně se dá dostat na sdílené disky, adresa jsou dvě zpětná lomítka a název počítače, případně dvě zpětná lomítka a IP adresa (např.: \\192.168.1.2).

Pokud má jít přímo pracovat s jedním počítačem z toho druhého, bude to nejlepší přes vzdálenou plochu. Může být nutné nejdřív na tom počítači vzdálenou plochu povolit.
Monkeys
Profil *
Joker:

Dakujem za informacie skusim sa s tym neako popasovat.
M.
Tomáš123
Profil
Joker:
Jestli v tom místě je nějaký router s volnými porty, je nejsnazší na routeru zapnout DHCP server
Myslím, že ešte jednoduchšie by bolo nastaviť adresy staticky. Ak totiž router nemá nakonfigurované DHCP nie je to o jednoduchom zapnutí.

Monkeys:
Za predpokladu, že je router zariadením poskytovateľa, zvykne byť dostupných iba niekoľko neverejných IP adries (typicky začínajúcich 192.168.x.x alebo 172.16.x.x). Podľa masky siete ide zistiť, koľko tých adries vlastne je. Domáci router má väčšinou dva, tri porty, takže by nemal byť problém nájsť nekolíznu IP adresu. Potom už je to o prepojení. Každá priamo pripojená sieť by mala byť dosiahnuteľná (úspešný ping).

Nakonfigurovať sieť tak, aby sa jej prostredníctvom dal ovládať pripojený počítač asi nie je jednoduché. V programoch, ktoré to zvládajú sa nevyznám, takže konkrétnejšie neviem poradiť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0