Autor Zpráva
Rob
Profil
Zdravím, přečetl jsem si tuhle diskusi: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=16&topic=1 6540 a pokusil se o to. Zkoušel jsem to už dříve, ale bez úspěchu, ovšem teď se mi zdá, že se už blížím.

Takže. Účet na no-ip jsem nedělal. Nepotřebuju to na "jakoby hosting", ale na to, že když budu chtít nějakému známému něco ukázat, tak to dám do nějaké složky a kouknu se na aktuální IP, pošlu mu to a on si tam vleze a stáhne si to, nebo se na to koukne.

Takže co a jak. Mám připojení přes modem od T-Mobile. Firewall využívám WINDOWSáckej. Apache je povolený a pro jistotu jsem tam nastavil i port 80. Takže když vypíšu svoji aktuální IP do prohlížeče, tak se nic nestane, teda nestane se to, co by se mělo stát. A to když použiju :8080 nebo i když to nepoužiju. Dříve mi to v FF ukazovalo, že při pokusu kontaktovat neco.neco... vypršel časový limit, teď mi to ukazuje, že dokument neobsahuje žádná data. Takže už to má snahu fungovat, ale ještě tomu něco chybí. Tak netušíte někdo proč???
slavo
Profil *
Mas verejnu adresu?
ak nie mas smolu nikto sa k tebe nedostane
djlj
Profil
Rob
T-Mobile, pokud vím, nepřiděluje veřejné IP adresy. Tvá snaha je zcela zbytečná.

A teď navíc koukám, že jsem odpovídal na třičtvrtě roku starý příspěvek :/...
slavo
Profil *
ak chces zistit ci mas verejnu ip postupuj nasledovne:
1. otvor si prikazovy riadok (kombinacia tlacidlo-win.+r napis do okna co sa ti zobrazi command)
2. zadaj tracert www.sme.sk
3. vysledok posli sem
WanTo
Profil
Veřejná adresa je celkem k ničemu, když server poslouchá jen na localhostu (což dělají různé balíky typu PHPTriad). Je nutné, aby poslouchal na veřejné IP, popř. na všech síťových rozhraních (IP 0.0.0.0).

Doufám, že to, co jsem napsal, neplatí jen pro Linux.
djlj
Profil
když server poslouchá jen na localhostu (což dělají různé balíky typu PHPTriad)
Stačí si to nastavit v httpd.conf ;).
Rob
Profil
Přátelé, já děkuji, ale jak postřehl djlj tak tento příspěvek je třičtvrtě roku starý.... za tu dobu se hodne změnilo. Ale děkuju za snahu ;-)
WanTo
Profil
djlj
To považuji za samozřejmost, jen poukazuji na to, že ve výchozím režimu Apache poslouchá jen na localhostu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0