Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Zdravim, chci se optat. Vymenil jsem router a ted po me chce poskytovatel MAC adresu, jenze tu mam v cmd prikaz radku dve. Adapter site Ethernet pripojeni k mistni siti nebo adaptér site LAN bezdrat pripojeni. Poskytovatel nejak nekomunikuje, tak zkousim toto fórum. Router mam napojen na modem. Router mam ted napojen pres kabel s pc. Router asus wl 520gu gc, nepodporuje clone mac. Proc nejde zadat MAC routeru a je to. Nechapu kterou adresu MAC mu poslat.
Fisir
Profil
Reaguji na Robbie:
Hádám, že poskytovatel bude chtít MAC buď modemu, nebo routeru, tvého počítače asi ne. Zeptej se ho.
robbie
Profil
Fisir:
ano tak jsi mel pravdu, chteli adresu routeru. Jen bych se jeste zeptal, clonováním MAC , kdy toto využiji?
Jokože když bych ted odpojil tento router , připojil nový router s jinou MAC a zadal do něj MAC adresu odpojeného routeru a dal Clone MAC, tak nikde nebudu nic muset s poskytovatelem řešit, naklonuje se adresa stareho routeru a vše půjde nebo to chápu špatně?
juriad
Profil
Klonování MAC slouží k tomu, abys mohl k existující síti předřadit nové zařízení.
Vezmi si situaci, že bys měl svůj počítač připojen přímo k modemu a chtěl si pořídit router kvůli dalšímu počítači či wi-fi. Pak bys musel buď svému poskytovateli říct MAC adresu toho nového routeru, nebo na něm naklonovat MAC adresu původního (jediného) počítače. Při druhé možnosti poskytovatel nepozná, že se něco změnilo, takže je to vyžaduje méně komunikace za cenu konfigurace klonování MAC adresy.
Joker
Profil
robbie:
když bych ted odpojil tento router , připojil nový router s jinou MAC a zadal do něj MAC adresu odpojeného routeru a dal Clone MAC, tak nikde nebudu nic muset s poskytovatelem řešit, naklonuje se adresa stareho routeru a vše půjde

Ano, to je druh situací, kdy to jde použít.
V podstatě se klonování MAC adresy hodí v situaci, kdy v síti je nějaký filtr na MAC, já chci vyměnit nějaké zařízení za jiné (nebo např. před zařízení přidat router) a nechci to přenastavovat.
robbie
Profil
Super. Děkuji za rady a pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0