Autor Zpráva
robbie
Profil
Zdravím, instaluji Linux z CD a už se to instaluje 2 hodiny a pořáde se ukazatel točí, je to normální nebo se to kouslo? Děkuji
Bubák
Profil
Není to normální. Zkontroluj checksum a zkus to znova. Příčinou může být i nekompatibilní hardwarwe.
Joker
Profil
Bubák: Teoreticky kdyby to byla objemná distribuce a hodně pomalý počítač, resp. pomalý disk, možná by to tak dlouho trvat mohlo.

Ale instalace normálního desktopového systému na normální dnešní počítač trvá asi půl hodiny (± čtvrt hodiny).
Bubák
Profil
Joker:
Ale aspoň by měl poblikávat indikátor u CD a HDD.
Robbie
Profil *
Je fakt, ze to skousim na 10 let starym komplu, to mam verit, ze Linux narozjedu na stroji, co na nem jedou Win XP? Ubuntu se nechytlo, tak zkousim Xubuntu a vypada to, že zase neblika ani hdd ani cd kontrolka. Nejaky napad? Vzdy se dostanu na 3ti cast instalace a bud se to tu sekne nebo je to tak pomale netusim:(
juriad
Profil
Robbie:
Máš nějakou předchozí zkušenost s Linuxem?

Naběhne LiveCD a je použitelně rychlé? Z běžícího livka můžeš také systém nainstalovat.
A pak je tu textová instalace: „If your normal installation fails without giving an error message, or if you want to install on a very limited system, you can use the text-based installer instead.
Robbie
Profil *
CD spustim, myslis abych zkusil nainstaloval z beziciho systemu. Diky za informaci. Zkusim to a napisu sem, jak to dopadlo.
Keeehi
Profil
Na 10 let starý hardware bych se asi nepokoušel nainstalovat nejnovější Ubuntu. Asi před rokem jsem se pokoušel nainstalovat Kubuntu na cca 7 let starý netbook (má v sobě jeden z prvních Atomů). Nainstalovat šlo, ale spustit už ne. Zaseklo se vždy těsně před přihlašovací obrazovkou. Existují ale distribuce určené právě pro staré nebo málo výkonné stroje. Vyzkoušel jsem puppy linux a šlápl výborně. Pokud by to mělo být na stálo, vyzkoušel bych určitě alternativy ale na jednorázové použití mi to stačilo.
Joker
Profil
Keeehi:
Na 10 let starý hardware bych se asi nepokoušel nainstalovat nejnovější Ubuntu.
10 let starý hardware může být i Core2 Duo, což by s adekvátním množstvím paměti (a ideálně upgradem na SSD) i dnes byl slušně použitelný stroj.
Navíc píše, že to je (odlehčenější) XUbuntu.

Jestli to má procesor z doby před 10 lety (tj. nějakou variantu Pentia 4/D/M, Core nebo Athlonu 64), alespoň 512 MB RAM a adekvátní disk, požadavky XUbuntu by to splňovat mělo.

Asi před rokem jsem se pokoušel nainstalovat Kubuntu na cca 7 let starý netbook (má v sobě jeden z prvních Atomů)
To je dost masochismus.
Ale XUbuntu je méně náročné, než KUbuntu, a 10 let starý počítač může být výkonnější, ten netbook s Atomem.
robbie
Profil
Keeehi:
Tak se to podarilo rozchodit jen tak, že jsem odinstaloval starý win xp a pak uz se to podarilo nahrát. Je sice pravda , ze se to mirne seká, popřípadě zkusím nejaké verze Ubuntu pro starší systémy, ale me se jedná v podstate o vyzkoušení.
Děkuji moc za pomoc a vas cas
Robbie
Profil *
Tak jsem odinstaloval stary win xp a pak uz se instalace ubuntu zdarila. Dekuji za pomoc
noko
Profil
robbie [#10]:
Pokud se to (X)Ubuntu seká, tak tam nainstaluj LXDE. Je na to (myslím) příkaz:
sudo apt-get install lxde
Píšu z mobilu, kdyby ten příkaz nefungoval tak napiš

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0