Autor Zpráva
ForestCZE
Profil
Zdravím, sledoval jsem nějaká videa, jak se vytváří síť například v kanceláři. Zatím to beru pouze teoreticky. Narazil jsem na dvě věci, ve kterých bych rád měl jasno.

1) Je patch panel nezbytný nebo může být jeden konec kabelu nacvaknutý na zásuvku ve zdi a druhý připojen rovnou do switche?

2) Dejme tomu, že mám switch, který má 16x LAN a patch panel, který má též 16x LAN. Aby switch fungoval, musím přivést kabel z routeru do switche (port 1). Znamená to tedy, že jsem vždy schopen sprovoznit o jedno zařízení méně (tedy 15), než je skutečný počet na switchi?

Děkuji předem za objasnění.
Keeehi
Profil
1) Jelikož slouží vlastně jen jako spojka kabelů, není nezbytný.
2) Nevím, jak v té otázce figuruje patch panel, ale co se týče switche, tak ano, zvládne propojit až 16 zařízení. Když jedno z míst zabírá router, zbývá už jen patnáct míst na další zařízení.
ForestCZE
Profil
Keeehi:
V té druhé otázce vůbec patch panel nefiguruje. Jsou to dvě otázky nezávisle na sobě. Moc děkuju za rychlou a jasnou odpověď :)

Nebo respektive jsem se o něm zmínil, že vlastně i u něj by zůstal jeden port nepřipojen, jestli to chápu dobře.
ForestCZE
Profil
Dokázal by mi, prosím, ještě někdo říct, jestli existuje patch panel na podobném principu jako tahle zásuvka, že nepotřebuji narážecí nástroj, ale jenom to zacvaknu? Děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0