Autor Zpráva
iiic
Profil
Pěkný večer

Přemýšlím teď nad změnou ISP a rozhlížím se po možnostech a mimo jiné bych ocenil i veřejnou IP adresu (výhody a nevýhody toho znám). Jen mi vrtá hlavou, že vždy mají v cenících IPv4 a za hodně peněz. Což se dá pochopit, když je to vlastně nedostatkové zboží, ale proč tam není 6-ka kterých je plno za nějakou pěknou cenu?

Jsou tu ISP tak nějak pozadu, nebo je 6-ka něco tak simple, že si to člověk sám (někde) vezme, nebo rozumíte někdo těm důvodům ? Chci se jich na to případně emailem dotázat, tak abych nevypadal úplně hloupě, případně :)
Davex
Profil
iiic:
Jsou tu ISP tak nějak pozadu
Nejsou pozadu, ale většina lidí tomu nerozumí a nepotřebuje IPv6 nebo veřejnou IPv4 adresu. Ty internety jim přece fungují i bez toho. ISP potom nebude investovat velké peníze do něčeho, co mu nepřinese žádný viditelný zisk.
iiic
Profil
takže náklady na zavedení a následně prodej veřejných IPv6 adres jsou hodně vysoké ?
Davex
Profil
Náklady na zavedení jsou relativně vysoké, protože je potřeba modernizovat vybavení sítě včetně klientských zařízení a to nebývá zrovna nejlevnější. Někteří ISP si to třeba nemohou dovolit, protože drží tak nízké ceny, že jim na investice mnoho nezbývá nebo jsou to akciovky, které mají za úkol generovat co největší zisk při minimálních nákladech.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0