Autor Zpráva
bojars
Profil
Zdravím Vás,

problémik je v titulke, čo dodať...

- do W98 som vložil LAN kartu, prehodil jumper, nainštaloval ovládač, vyzerá to tak, že by sa mu do siete chcelo, ale...
- XP mi hlási, že nemám pripojený kábel do LAN... a ja ho mám, takže neviem, či to je nejakým zabezpečením z Firevalu XP (veľmi sa v ňom nevyznám, používal som Zone Alarm), alebo je seknutý kábel (hodinu som sa plazil po byte, kým som tých 30m poskrýval...).
Skúšal som všeličo aktivovať v BIOSe, najprv niečo o Power..., potom aj niečo o MAC a nič... vo firevale som "experimentoval" so zabezpečením (už sa aj bojím, či nebudem na NETe priestrelný).

Otázka:

Ne(vy-)riešil niekto náhodou takýto problémik?

(Nehce sa mi nosiť cca 10GB dát na USB kľúči z Kompu do Kompu... atď.)
habendorf
Profil
bojars: Poradit ti bohužel neumím, ale jsem si na 99,99% jist, že se to tady už řešilo a úspěšně vyřešilo. Takže ode mne jediná rada - nevzdávej prohledávání této diskuze, někde to tu je.

A pěkný vánoce :o)
izsak
Profil
Keď nevidí kábel, zbytočne budeš nastavovať firewall.

Pozri sa, či používaš cross alebo patch kábel. Na priame prepojenie 2 PC potrebuješ cross kábel.
Anonymní
Profil *
me to taky takhle neslo ... stacilo pouzit switch (prepinac) a jelo to ... drive mi to jelo normal, a najedou take nic, tak nevim
Anonymní
Profil *
Pozri sa, či používaš cross alebo patch kábel. Na priame prepojenie 2 PC potrebuješ cross kábel.

jj mas pravdu, asi to bylo tim, protoze jsem pak pouzil jiny kabel ... ale xp navzajem se normalne videla se stejnym kabelem, jako se wXP s w98 nevideli
bojars
Profil
habendorf prekopal som thready, ktoré mi nadpisom "napovedali", že by to mohlo byť "ONO"... mno, neviem, ale bez úspechu... ešte sa budem snažiť.

izsak ja som tej dievčine v predajni povedal, že potrebujem spojiť 30m káblom dva počítače.. a ona prišpendlila na 30m kábel dve také kocočky (konektory), ktoré pasujú... (sú trochu väčšie ako na DialUp): ako zistím, že nie sú cross???

BTW: Pekné Vianoce všetkým.
bojars
Profil
Takže už to ide:

Dievčina sa celkom nesústredila na to, čo jej hovorím.
Vyrobila mi nejaký štvoržilový kábel... zbadal som to až potom, keď som sa pevne rozhodol, že si ten "cross" vyrobím sám, musel som kúpiť druhý...
Potom len stačí spustiť na W-XP Pro sprievodcu na vytvorenie domácej siete, resetnúť, pribehnúť s inštalačným CD ku starému kompu v W98, spustiť tú istú inštaláciu, napísať pár slov, resetnúť, kliknúť na nejaký odkaz, ktorý Ti dokonca pripojí modem v kompe s XP a už to ide.

(Tento príspevok píšem zo starého popčítača- IMHO funguje to)

:-)
liberance
Profil *
THINK LINUX
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0