Autor Zpráva
iiic
Profil
Ahoj

Řešíte nějak klidový režim, kdy se člověk potřebuje soustředit na práci ?
Slavná hluboká práce, nebo flow, produktivní čas mozku nebo jakkoliv se tomu říká, jde o to, že pokud člověk dělá něco na co se potřebuje plně soustředit, každé drobné vyrušení to hodně shodí a je těžké se do toho vrátit.

Proto by mě zajímalo, jestli na to máte nějaký plugin či nástroj, či cokoliv, co zajistí klid. Slack třeba to má pěkně vyřešené… režim nerušit, ale dnes, co existují ty push notifikace a využívají se stále častěji… chodí to ze všech stránek a je to fajn, jen někdy to prostě ruší a chtěl bych to dočasně odstavit.

Jak si umíte udělat klidové pracovní prostředí?

Díky za jakékoliv tipy.
Keeehi
Profil
Push notifikace jsem v počítači povolil jen jedné stránce (slack), takže tam to řešit nemusím. A na mobilu zapínám letecký režim. Takže kromě notifikací mě neruší ani volání a SMS. Případně v mém androidu je přímo i tlačítko "do not disturb", které potlačí všechny zvuky. Takže telefon hovory " přijímá" ale mě to nijak nedá vědět.
Kcko
Profil
V IT odvětví není klid ;-). Rozhodně si telefon nevypínám ani nedávám do nějakého utlumujícího režimu, protože klient se musí dovolat. Prostě si zapnu stopky a povídám si s ním, řeším jeho problém, nebo mu holt sdělím, že nemám čas a řeším později (ten den nebo jiný).

Je na jedinci jak se popere s rozptylováním. Dělám si přestávky a naučil jsem se přepínat se mezi projekty / úkoly (většinou efektivně, ale samozřejmě někdy taky čučím jak puk do zdi když je to hodně hektické , ale zvyklj sem si). Rozhodně po pracovní době už nečtu maily a nezvedám pracovní telefony a naučil jsem to i klienty, že volat / psát nemá smysl.
Keeehi
Profil
Kcko:
Vždy to bude záležet na tom, co kdo dělá. Pokud se člověk stará o klienty, pak plně souhlasím s tvým příspěvkem. Já se o klienty nestarám (na to máme jiné lidi) takže si mohu dovolit ten luxus vypnutí telefonu.
M4n
Profil *
Kcko:
V IT odvětví není klid
IT je široký pojem. Programátoři klid potřebují celkem nutně. Je rozumné oddělit pracovní dobu pro komunikaci a pro samotnou práci. A klienty (nebo projekťáky) tohle donutit v neurgentních případech respektovat.
iiic
Profil
Ty notifikace dneska chodí jak do mobilu tak do prohlížeče na desktop…

Mobil se dá odpojit od internetu (přes wifi i mobilní data) a pak je klid, hovory SMS přijdou, a od notifikací je klid. Každopádně v PC ten internet potřebuji… zkoušle jsem plugin chrome.google.com/webstore/detail/sitecop/alflfcohkipknfihgnpmcdcoiihielde ale kupodivu notifikace neblokuje, jen stánky samotné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0