Autor Zpráva
Žožoq
Profil *
Čím dál více se stává, že displej kompletně sbělá, nebo se na něm objevují čáry a notebook tak nejde použít. Když ho zavřu (tím uspím) a zase otevřu, někdy monitor zase funguje. Někdy to nepomůže, takže ho zavírám a otevírám dál...

Někdy jde s monitorem zahýbat (lehce otevírat od klávesnice a zavírat k ní) a obraz se spraví. Je to čím dál horší.

Čím to může být? Můžu to nějak opravit sám?

A existují servisy, kde by mi to opravili před očima, aniž bych jim to tam musel nechávat?

A jde vzít paměť tohohle notebooku a dát ho do jiného s novým displejem, aby mi zůstaly všechny soubory atd. ?
Keeehi
Profil
Žožoq:
Čím to může být?
Vypadá to na kabel spojující display se zbytkem dole. Tento kabel prochází tím kloubem, tudíž je v tom místě i velmi namáhán a je to rizikové místo.

Můžu to nějak opravit sám?
Těžko. Ne že by to bylo nemožné ale předpokládám, že moc notebooků jsi zatím asi neopravoval, co?

A existují servisy, kde by mi to opravili před očima, aniž bych jim to tam musel nechávat?
Spíš ne. Zaprvé to není na 5 minut. Taky je možné, že to rozdělají a zjistí, že budou muset něco objednat.
Čím menší servis, tím je pravděpodobnější, že by to pro tebe udělali. Zase větší pravděpodobnost, že budou muset součástky objednávat.

A jde vzít paměť tohohle notebooku a dát ho do jiného s novým displejem, aby mi zůstaly všechny soubory atd. ?
Mělo by stačit vymontovat pevný disk a dát ho jinam. Musí se tam vejít (což by nejspíš měl) a musí jít připojit - mít stejný konektor (což nemusí).
davidfronek
Profil
Keeehi:
„A jde vzít paměť tohohle notebooku a dát ho do jiného s novým displejem, aby mi zůstaly všechny soubory atd. ?“
Mělo by stačit vymontovat pevný disk a dát ho jinam. Musí se tam vejít (což by nejspíš měl) a musí jít připojit - mít stejný konektor (což nemusí).

Nebo zazálohovat kritické (důležité) soubory do cloudu/přenosného disku a pak si je odtamtud opět stáhnout :-)
Keeehi
Profil
davidfronek:
To je samozřejmě ta lepší možnost. Vhodné je takovou zálohu zašifrovat.

Nebo soubory v jedné sítí přesunout z jednoho rovnou do druhého.
Bubák
Profil
Žožoq:
A existují servisy, kde by mi to opravili před očima, aniž bych jim to tam musel nechávat?
Pokud tím „kde by mi to opravili před očima“, máš na mysli, že bys na vlastní oči dohlížel na průběh opravy, tak to určitě ne. A jak bylo zmíněno, i s opravou na počkání je problém.

A jde vzít paměť tohohle notebooku a dát ho do jiného s novým displejem, aby mi zůstaly všechny soubory atd. ?
Když mi v PC, ve kterém jsem měl dva harddisky, odešla základní deska, servis to po dohodě se mnou udělal tak, že soubory z jednoho HDD nakopíroval do nového PC a druhý HDD zapojil do nového PC.

Optimální postup záleží na velikostech jednotlivých disků, na množství dat a na důvěrnosti dat, servisy podobné situace řeší běžně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0