Autor Zpráva
Yr_Wyddfa
Profil
Zdravim,

mam v planu zacit studovat web design a vse okolo,tak by me zajimalo,jestli si mam poridit laptop,nebo radeji stolni pocitac.

Cenu laptopu by byla neco kolem 20.000kc.

Diky za rady
M4n
Profil *
Záleží, jak moc je pro tebe důležitá mobilita. Webdesign (nebo programování) často vyžaduje dostatečně velký monitor, což je vždycky handicap přenosných počítačů.
Yr_Wyddfa
Profil
M4n:
Mobilita pro mne asi nebude moc dulezita. Ze zacatku. Prece jenom zacinam,takze se budu hlavne venovat studiju. Zatim vse nasvedcuje k tomu,ze bych si mel poridit stolni PC :-)
Tomášeek
Profil
Yr_Wyddfa:
se budu hlavne venovat studiju
A chtělo by to začít studijem češtiny.

Pokud nepotřebuješ být mobilní, tak je notebook nesmysl. Počítač se dá upgradovat, připojit dva velké monitory, cokoliv. O notebooku bych uvažoval jen v případě, že bys jej chtěl mít i do školy - třeba já se bez něj na SŠ před pár lety neobešel, ale někde ho mají třeba i zakázaný.
Joker
Profil
Yr_Wyddfa:
Řídil bych se tím, jestli ten počítač má být mobilní.
To je v podstatě jediná výhoda notebooku.

Pokud se ten počítač nebude přesouvat, klasický PC má výhody:
- Lepší poměr cena/výkon (tj. klasický PC oproti notebooku bude výkonnější nebo levnější, někdy i obojí),
- pohodlnější na práci (byť u notebooku lze řešit dokoupením externí klávesnice, myši a monitoru, nicméně pak vzniká otázka, proč si vůbec pořizovat notebook),
- lepší rozšiřitelnost a s tím související možnost vylepšovat počítač postupně po částech, zatímco notebook se typicky vyhodí a koupí nový.
Kajman
Profil
Joker:
To je v podstatě jediná výhoda notebooku.

Také je většinou tišší. Ale je pravda, že i když se do PC koupí vodník, stále může být PC levnější než odpovídající notebook.
Joker
Profil
Kajman:
Někdy ano, na druhé straně dneska není žádný problém udělat tichý klasický počítač.

A pak jsou ještě takové hybridy v podobě mini-PC, což v extrémním případě je notebook mínus baterka, obrazovka a klávesnice.
Dost to ruší tu cenovou a výkonovou výhodu (jsou tam notebookové komponenty, takže se ušetří víceméně jen za baterku), na druhé straně to hezky vypadá (a dá se to dát do VESA držáku za monitor a docílit efektu „počítač v monitoru“), například NUC nejde vůbec slyšet (větrák jsem slyšel jen s uchem přímo na počítači) a svým způsobem to je částečně mobilní (ve smyslu, že pokud v cílovém místě je monitor, myš a klávesnice, můžu si NUC hodit do kapsy u bundy a jít).
Yr_Wyddfa
Profil
Diky za rady panove.

Pujdu teda do stolniho PC. Laptop bych asi zacal resit az pripade,ze by se mi v tomto oboru podarilo uspet. Tim myslim ziskat praci. Coz neni urcite nic jednoducheho.

Jeste bych mel na Vas jeden pozadavek.

Momentalne se snazim najit nejvyhodnejsi PC sestavu kolem 18 000kc (bez monitoru).

Kdyby jste meli nejake tipy,byl bych rad. Ale vim,ze tohle je zase jine tema a asi bych mel vyuzit i jine forum.

Dekuji
Taurus
Profil
Zkus to tu: forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.html – hlavně ty doporučené sestavy. Je tam vše jak na podnose. Aspoň teda v roce 2013 to platilo, pak už jsem to nevyužil. Dle toho vlákna to ale aktualizované pořád je.
Yr_Wyddfa
Profil
Super.

Dikes

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0