Autor Zpráva
uživatel
Profil *
Zdravím,
odešel mi ntb, tak jsem si na kancelářské věci atp koupil starší PC s I3 procákem atd (ze státní správy). Se zapojeným SSD běží v poho a je tichí, ale sem tam bych si zahrál i nějakou hru, tak do toho chci hodit grafiku. Bohužel zdroj v bedně je slabý a nemá ani konektory na napájení grafiky.
Mám k dispozici tenhle zdroj www.alza.cz/corsair-vs550-d2143913.htm

Jenže základní deska nemá vůbec 24 pin ani 20 pin, ze zdroje do základky jdou jen tyhle 3 kabely: www.imgup.cz/image/LDgM ; www.imgup.cz/image/LDgY a www.imgup.cz/image/LDgb a i napájení do HDD a mechaniky nejde ze zdroje, ale přímo z desky pak

typ MTB ve Speecy: www.imgup.cz/image/LDg2
foto MTB: www.imgup.cz/image/LDgT

Časem chci koupit novou mtb s procákem a ramkama, ale do té doby bych rád přežil s tímto, je nějaká možnost/redukce, jak ten zdroj zapojit, aby to fungovalo?


*tichý (sry, jsem mimo trochu)
Joker
Profil
To bude nějaké proprietární HP řešení, ty značkové sestavy někdy mívají nestandardní komponenty.

Zprovoznit to se standardním zdrojem asi bude problém.
Taky bych ověřil, jestli zdroj má standardní ATX rozměry, tzn. jestli do té bedny půjde namontovat standardní zdroj. Jinak při upgradu budete měnit i bednu.

Jinak ten 4-pin konektor bude standardní napájení procesoru (CPU AUX power) a zbývající dva nahrazují ten ATX konektor (ten placatý bude komunikační a ten druhý elektrický).
Dá se pořídit redukce, ale zvážil bych, jestli není jednodušší sehnat v bazaru standardní desku.

Další možnost by byla pořídit grafiku, která nepotřebuje pomocné napájení.
I když by to i tak chtělo si ověřit, že to utáhne ten zdroj (i když grafika nemá pomocné napájení, pořád může tahat až 75 W ze slotu).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0