« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Asi 7 rokov pracujem na Windowse. Tak by som sa chcel spýtať skúsenejších, ktorý operačný systém je lepší. Ďakujem.
fimmos
Profil
No, to se mrkni na ty flamy na jiných webech...
Každému vyhovuje něco jinyho...
izsak
Profil
Ten, v ktorom vieš pracovať.
Plaváček
Profil
Nejlepší operační systém, je ten, který funguje.
Miloš
Profil
Je lepší křížový šroubovák, nebo instantní polévka od Vitany?
Tin
Profil
podle toho, co od něj očekáváš
imho W je na běžnou práci a L na hraní si se systémem, vrtání se v něm apod.
Warp
Profil
Nejlepší systém je ten, který ti vyhovuje (Není potřeba měnit nic co funguje.) a máš ho legálně. Toď můj skromný názor.
Spikee
Profil
Anonymní
Keď pracuješ 7 rokov na Windowse a vyhovuje ti, tak prečo ho opúšťať?
Wan-To
Profil *
Asi 7 rokov pracujem na Windowse.
Jak na Windowsech pracuješ? Co konkrétně na nich děláš? (teda jestli to není tajné :) )

Celkem dobré řešení je mít na PC oba systémy.
tpikalek
Profil *
Já jsem podobný problém řešil taky. Potřeboval jsem ale oba systémy zároveň, abych mohl na obou testovat webové stránky, které dělám. Nainstaloval jsem si Mandriva Linux 2006 + KDE a chtěl jsem pod ním pracovat. Jenže jsem zvyklý na win, tak jsem přešel nazpět.
Pro testování jsem si nainstaloval Ubuntu Linux 5.10 (CD zdarma poštou pošlou - www.ubuntu.cz). Je to založený na Debianovi a je celkem dobrej. Má málo balíčků, ale to stačí a další se dají stáhnout. Na něj jsem si nainstaloval LAMPP a teď ho mám jen na testování.
Warp
Profil
2 a více systémových prostředí v jednom stroji je alespoň pro mě naprosto schizofrenní. Už několikrát jsem to zkoušel a neustále se jen rozhodovat, který systém zvolit a ještě oba udržovat v nějakém rozumném stavu mě vždy donutili vrátit se k jednomu (hádejte ke kterému). A navíc ty rebooty chjo...
tpikalek
Profil *
Ale když třeba používám lin jenom na testování je to fpoho.
Bootování je fpoho. Ještě nikdy (za 4 roku pokusů) se mě nestalo, že bych něco znicil... Mám textovej grub a jede to v klidu.
fimmos
Profil
tpikalek
A co testuješ v tom Linuxu?
tpikalek
Profil *
Některý stránky se v linuxu zobrazují jinak i když je prakticky stejnej prohlížeč (FF). A tak mám na linuxu nainstalovanej LAMPP (XAMPP pro linux - Apache, PHP, MySQL...) a vždycky to někdy vyzkouším. Ale teď to většinou dám na web a zkouším v hodině IVT. :o)
fimmos
Profil
Já jsem teda nepostřehl, že by se zobrazovaly jinak.
Warp
Profil
Podle mě jde jen o jiné zobrazení z důvodu absence MS fontů + antialiasing. Někdy to opravdu docela změní design. A pak v LYNXu to už vypadá úplně jinak :)
halogan
Profil
> imho W je na běžnou práci a L na hraní si se systémem, vrtání se v něm apod.
Opravdu jen IYHO :)

Nejde rici, ktery je lepsi. Ja osobne mam oba. Proc? Na Linuxu travim 99 % casu, na Windows jdu jen kdyz mam u sebe PDA nebo nejaky hnusny doc/xls/ppt, ktery potrebuji odevzdat ve forme, jakou si nekdo preje (na OO.o nespoleham), ale to je opravdu velice zridka kdy (vetsinou laborky).

Linux je pro me lepsi, mam pro to vice duvodu, nebudu je tady rozepisovat a s dovolenim odkazu na muj clanek.

Jen jsem v tom clanku nezminil dve veci:
1) Na Linuxu mam zabrano mene RAM
2) Linux ma radsi muj hw, na Windows se mi casto stava, ze se notebook prehreje a sam od sebe vypne bez jakehokoli upozorneni
tpikalek
Profil *
To já mám na win když nic nedělám obsazených asi 120MB (z 1024MB) a na linuxu asi 250MB.
Jinak mám 1GHh@1,2GHh Athlona, takže žádnej extra výkon. I když v načítání aplikací a spouštění systému je o hodně rychlejší než nový Pentium 3.0GHz. :o)
halogan
Profil
tpikalek: Gnome ci KDE? Tam bych tu RAM pochopil. Ja pri maximalnim zatizeni mam tak 160-200, normalne tak 120,
tpikalek
Profil *
Win XP :o) Je to tím, že na tom P3.0 jsou už dlouho. Časem se winy samy spomalujou. ****!
Jinak na Ubuntu Linuxu mám Gnome. KDE ani není v základní instalací (jinak by to asi nenarvali na 1CD).
Myslím, že těch 250MB hodně dělá taky nejnovější Apache s nejnov. PHP, nový MySQL...
Leo
Profil
S sipkovou nebo se zelim? Sparta nebo Slavie? Blondynky nebo brunetky? :-) Leo
halogan
Profil
tpikalek: Ptal jsem se, protoze Gnome mi zralo RAM jak... proste hodne. Swap mi jela naplno furt, takze se tem 250 nedivim.
tpikalek
Profil *
Mě se gnome líbí víc. A taky na mým starým pc je o něco málo rychlejší. Swap mám neobsazenej, vždycky se mě to vleze do toho 1GB RAM. Tak přemýšlím, že ho zruším a místo toho tam dám nějakej FAT, abych na to mohl zapisovat z winu i linu.
Jakej je podle vás nejlepší driver pro linux na zapisování na NTFT?
mantus
Profil *
ja mam na notebooku fedoru(gnome) je to lepsie hlavne ked mas net nehrozi nakazenie vyrusom:P
tpikalek
Profil *
To mě už asi taky nehrozí (na win xp), protože už asi všechny mám. :o) Naštěstí chodím na net přez taťkovo pc, takže fpoho. Ale až budu mít čas, tak je reinstnu.
pyty
Profil
IMO ide o fylozofiu Linuxu - vytvoriť si operačný systém dokonale prispôsobený svojim potrebám a predstavám (a zadarmo). To vo Windows nie je možné. A keď aj áno, tak vynaložením oveľa väčšaj námahy a financií ako pri Linuxe.

Ďalej je to príkazový riadok. Aj taký amatér v Linuxe ako ja po pár mesiacoch pochopí výhody tohto nástroja oproti bežnému klikaniu. Je to jeho presnosť a rýchlosť. Napísať nejaké slovčko a za ním pár písmenok je oveľa rýchlejšie ako klikať "Ďalej" a zaškrtávať chceckboxy a vyplňovať nejaké polia v Windowsackom wizardovi. Samozrejme že v dnešnej dobe si nebudem pozerať web v linxe (?) ale na niektoré veci je konzola proste najlepšia.

Problém Linuxu vidím v dvoch veciach - 1. TAKMER žiadna podpora od výrobcov hardware a o software už ani nehovorím.
2. a to je najväčší problém - LAMOVITOSŤ - nemôžete chcieť od niekoho kto nevie pochopiť adresárovú štruktúru aby nainštaloval rpm bez najakého gui sprievodcu v konzole

Pre mňa osobne je linux výzva - je to niečo nové, čo vôbec nepoznám a dá sa to prebádať skutočne do hĺbky - narozdiel od Windows, ktorého časť ktorá sa da preskúmať s pohľadu UŽIVATEĽA už takmer dokonalé poznám.
tpikalek
Profil *
K té adresářové struktuře: Můj otec si myslí, že když něco uloží pod wordem, že se to prostě jinde nedá najít (třeba v Tento Počítač). :o) Naštěstí má ale mě, vždycky zaklepe na stěnu (já mám pokojík hned vedle jeho pracovny) a já přiběhnu. Má to ale i nevýhodu, protože když se stane něco s pc, vždycky za to můžu já.

Celkem se mě líbí, že nás i ve škole (v 8. třídě) učí pracovat na linuxu. Jsme rodělení na půlky. Ta jedna se učí dělat tabulky ve wordu a ta druhá (do které naštěstí patřím i já - vynutil jsem si přeřazení) se učí pracovat s linuxovou konzolou. Máme takovýho super profesora (Petr Drahoš), kterej nás to fakt naučí. Jenom by nemusel pořát strácet cd, který si od něho chcem půčit (má hafo lin distribucí k zapůjčení). A ta druhá půlka má žensou (jinaj ji celá třída máme na matiku) a to je hrůza...
pyty
Profil
No, inak ženy ktoré učia informatiku sú celkom zaujímave, najmä také, ktoré chcú ukázať triede ako sa vyberie disketa z počítača na ktoróm je spustený NC a namiesto toho ho vipnú :-)))

No, ty sa teda máš, my máme samých dem**tov. Keď som jednemu v našej starej učebni s 486kami rozbehol na jednom compe win 3.1 (alebo čo to bolo) tak pozeral ako teľa. Určite nikto nevedel že tam vobec niečo také je. A keď som mu povedal že mu tu chýba nejaký súbor čo by mal byť dokumentácia k Pascalu, tiež veľmi nevedel o čom hovorím. A LINUX ? o tom môžem aj na strednej len snívať...
tpikalek
Profil *
My máme dvě učebny. V jedné je myslím 14 (s win 200) a ve druhé tak 16 (Mandriva Linux 2006 - aspoň před vánocema, pořát se mění distribuce :o) ) PC. Je nás ve třídě 30, takže máme každý pro sebe jedno PC. A úplný shity to zase nejsou. Tipuju tak 1200MHz Celerony nebo Durony, 64 nebo 128RAM. Ale úplně vpohodě to stačí.
Jsem na osmiletým gymnáziu v tercii (prakticky 8. třída na základce). A máme tam celkem hrub vybavení. Celá škola je připojená rychlostí 4MB/s optickým kabelem na internet. Můžem si tam vybírat ze 2 obědů (na takovým divným PC - je to krám - běži na windowsu a pořát jsou tam nějaký grafický chyby). Prostě nejlepší škola, jakou znám (to se mě říká těžko...).
tpikalek
Profil *
OT: Mimochodem, jesti se checete bavit o takových věcech, to moc nesouvisí s tvorbu webu (od toho jakpsatweb, ne?), mrkněte na www.vysemnesmite.cz. Super server.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0