Autor Zpráva
Kcko
Profil
Ahoj,
nehodí se to sem, ale tento topic to snad umožnuje a věřím, že někdo ze zdejších programátorů a webařů řešil / řeší podobný problém.

Chci si koupit NAS, absolutně se nevyznám, ale potřebuji následující.

1) Skladiště filmů (vlastní filmotéka), přehrávání z NASU do 4K televize (tj. rychlost, plynulost)
2) Skladiště vlastních fotografií a videí (na telefonech máme asi 180GB dat, něco kolem 40k souborů)
3) Nutno aby podporovalo webserver (APACHE, PHP atd), budu si dělat několik menších webových aplikací na domácí použití (konrétně na bod 1 + 2)
4) Mám IP kamery a bylo by fajn to házet a kontrolovat přes NAS (ale není nutné), první 3 body ano.

Libí se mi www.alza.cz/porovnani.htm?c=XI500m2;XI500m1;RI031d2;RI020a1;FN144b1;QL272m04; a absolutně nemám šajna rozpoznat tyhle 2 značky QNAP vs Synology.

Ještě podotknu, že ke QNAPU dostanu zadarmo od rodinného příslušníka 4x 2TB disky + 2G RAM.

Dokáže mě někdo navést a zhodnotit / popsat tento výběr?
NoxOne
Profil
Ahoj, mám nas od Synology řadu 418j doma u TV a žádný problém hudba/foto/video/4k vše jede jak po másle. Apache 2.2 PHP 7.2 a marianaDB 10.* taky funguje jak má. Jinak mám ještě řadu 918+ a 1018+ a vše maká jak má u řady 9** a 10** je i dobrý zálohovací software. Vše česky a zvládá to co QNap + něco navíc. Qnap mi nějak nesedí ... HDD co dostaneš můžeš dát do Synology taky a tu paměť tam nebudeš potřebovat.
Kcko
Profil
NoxOne:

Zvláštní, že máš řadu za 7k (418j www.alza.cz/synology-diskstation-ds418j-d5128757.htm) a řadu za 2,5x dražší 918+ (www.alza.cz/synology-diskstation-ds918-d5121460.htm)

Je mezi nimi skutečně tak markantní rozdíl?

Jinak nejsem schopen to posoudit, musel bych si s tím hrát a mít srovnání (nevím co ten vnitřek, jak bude přívětivá instalace a nastavení celého NAS / balíčků atd).

Budu si ještě muset přečíst nějaké srovnání - zda-li najdu.

Díky za info každopádně.
NoxOne
Profil
418 mám doma u TV jako sklad pro blbosti všeho možného + přehrávání na TV. 918+ jako firemní pro moje pracovní data. 1018+ jako firemní pro zálohování, stanic zaměstnanců, notebooků atd.
Instalace je prostě klik, klik a hotovo. Musíš si jenom vybrat typ úložiště RAID 0 až 10 Dle disků. Balíčky si prostě vybereš a kliknutím je nainstaluješ. jenom php si budeš muset donastavit. U 918+ si ale můžeš nahodit i virtuální stroj kde ti může makat nějaký tvůj web server.

Celé nastavení a ovládání máš česky. Pouze u balíčků je to většinou ENG ... CZE max 30%

Na webu synology máš i grafickou web ulitku jako kalkulátor Raid pole dle počtu a kapacity disků a taky je tam demo administrace NASu.

Rozdíl mezi 418 a 918 je velký. V rychlosti CPU ale hlavně ve velikosti RAM 1GB vs 4GB tam si slušný web server moc nedáš. Navíc má 918+ 2x GB LAN tak můžeš mít jednu do LAN a druhou ven jako web server. 918+ umí udělat i VPN server.

www.synology.com/cs-cz/products/compare/DS418j/DS918+

Klidně sem písni a já ti odpovím když budu vědět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0