Autor Zpráva
Miloš
Profil
Použil už někdo z vás smysluplně nastavení priority procesu (přes správce úloh)?
Myslím tím, jestli změna priority někomu přinesla požadovaný efekt.

Když jsem se pokusil při zatíženém počítači porychlit hru, která se cukala (pokud nestahuji z netu žádná data, jde dobře), ve výsledku se cukala pořád stejně, zato vše ostatní se zpomalilo.
Starší zkušenost – než mi šel DMA, podobně to vypadalo s winampem samo od sebe – zvuk se trhal a přenastavení priority ad výše.
djlj
Profil
Ano, já to používám. Občas si nahrávám některé pořady streamované v rádiu. A pokud jsem měl při nahrávání zapnuto víc aplikací, které hodně zatěžovaly CPU, byl občas nahraný výsledek proložen přeskakováním (pár sekund to nenahrálo). Když teď nastavím pokaždé vyšší prioritu, už se nic takového neděje.
Acci
Profil
Použil.
Zrovna dnes si bratr napsal jakýsi program v Pascal, který vytěžoval procesor na 100%. Bez nastavení priority na nízkou by se s PC nedalo skoro pracovat.
izsak
Profil
Priorita neslúži na zrýchlenie procesu. Slúži na zvýšenie jeho priority - teda ak potrebuje niečo vykonať, bude to môcť vykonať skôr ako iné procesy. Nezvýši prenosovú rýchlosť v počítači ani nezväčší počet bajtov v RAM.

Úspešne prioritu používam pri Fly 2000 TV, aby mi nesekal zvuk pri TV a radiu, keď systém začne makať na niečo zložitom.

Vo WinNT systémoch zvýšená priorita pre procesy, ako taskmgr.exe alebo winlogon.exe a podobne umožňuje použiť Ctrl+Alt+Del i keď je systém zatuhnutý.
djlj
Profil
Vo WinNT systémoch zvýšená priorita pre procesy, ako taskmgr.exe alebo winlogon.exe a podobne umožňuje použiť Ctrl+Alt+Del i keď je systém zatuhnutý

Super, toto jsem vůbec nevěděl! Jde určitým procesům ta vyšší priorita nastavit automaticky?
thingwath
Profil
Priorita procesů je fajn věc třeba ke spouštění neinteraktivních věcí, u kterých je jedno jak dlouho poběží, ale nesmí překážet těm interaktivním. Když třeba něco velkého kompiluju, snížím prioritu a s počítačem dál s klidem pracuju a ani nepoznám, že se něco děje. Bohužel nic není dokonalé a když to dělá velké čachry s IO nebo se nějak moc kamarádí s hardwarem na nižší úrovni, tak ani priority nemusí být výhra. Stejně tak to ani moc nepomůže při zahlcení sítě a tak.

Když se podívám na prioritů procesů co mi běží teď, tak vidím jenom, že vyšší prioritu má asi jenom udev a nějaké věci co běží při kernelu. Takže se dá vyžít i bez toho :-)
Miloš
Profil
izsak
„Priorita neslúži na zrýchlenie procesu“ Samozřejmě, o to jsem se nepokoušel. Šlo mi jen o to, aby se proces, který za klidného počasí funguje bezvadně, fungoval stejně i při zatíženém PC; jen se mi to nepodařilo (priorita vysoká - žádný efekt; realtime - zatuhlo PC).

Dá se nějak nastavit priorita už při spouštění programu?
Jak? 1)Win, 2) Linux
thingwath
Profil
Při realtime prioritě se dá očekávat, že to vytuhne, protože daný proces pak pravděpodobě dostane úplně všechen čas procesoru a těm ostatním zůstanou oči pro pláč.

Obecně unixově -- pomocí nice a renice. (nice při spouštění) V linuxu je nižší číslo vyšší priorita, kde -20 je nejvyšší priorita a 19 nejmenší. Pouze root může nastavit prioritu pod nulu (asi nemusí platit pro různá jádra s bezpečnostními doplňky, ale rozumíme si...), běžný uživatel může jít pouze nad nulu. Výchozí priorita by měla být nula. Myslím, že ji proces dědí od rodiče, ale to nevím.
Martinez
Profil *
potrebuju pichnout mam hru stalker a splnuju minimalni pozadavky ale me se to ve hre hryzne a pc vubec nemaka jednou se mi podarilo spustit spravce uloh a napsalo mi to chyba taskmgr.exe prosim moc co mam stim delat?
Gekon
Profil
Martinez
1.) Založ si vlastní téma.
2.) Taskmgr je správce úloh.
3.) Napiš konfiguraci.
4.) Zkontroluj ovladače.
5.) Máš originál a poslední patch?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0