Autor Zpráva
marta22
Profil
Zdravím,
Mám nainštalovaný OS Linux Mint a potrebujem vytvoriť na disku ďalší oddiel výhradne pre data a zálohy. Aké majú byť pre tento oddiel (ext4) nastavené práva ?
Pre adresáre mám práva: 755 a pre súbory: 644.
Môže to tak byť ?
Za prípadné odpovedi vopred ďakujem.
Keeehi
Profil
marta22:
Môže to tak byť ?
Ale jo může. Ono to stejně moc velká záloha není. Jako jo, je to lepší než vůbec nic, ale když ti ten disk fyzicky selže, o data přijdeš oddíl neoddíl.
marta22
Profil
Keeehi:
„Ale jo může“ to znie tak, že by tie práva mohli byť nastavené i lepšie.
Aké nastavenie práv (pre adresáre i súbory) by ste doporučili ? Napríklad s ohladom na bezpečnosť.
PS: Téma bola založená s dotazom na práva adresárov a súborov, nie o zálohovaní dat. To mám vyriešené a funguje.
N71
Profil *
marta22:
Napríklad s ohladom na bezpečnosť.
Bezpečnost čeho? Nevíme nic o tvé infrastruktuře ani použití. Unix-like systémy mají jen tři úrovně pravomocí pro tři typy oblastí, to není zase tak moc, aby se to nedalo v klidu promyslet.

Výchozí umask pro valnou většinu linuxových distribucí je 022 (což odpovídá tvému výslednému 755 a 644).
Keeehi
Profil
marta22:
Aké nastavenie práv (pre adresáre i súbory) by ste doporučili ? Napríklad s ohladom na bezpečnosť.
Doporučili bychom ti nějaké vhodné. Bohužel to závisí na tom, jak máš ten zálohovací systém vytvořený. Z čeho se skládá, jak funguje, jak je nastavený. Jelikož o tom téměř nic nevíme, tak ti můžeme těžko poradit. Jedné co jsi napsala je, že to zálohuješ na jiný oddíl na disku. Víc informací nemáme. Z toho můžeme maximálně vyvozovat, že je to zálohování nevalné kvality a tudíž defaultní práva pro to budou zřejmě ideální. Budeš s těmi "zálohovanými" soubory moci pracovat stejně jako s jinými soubory na disku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0