Autor Zpráva
Peta
Profil *
Hledám levný počítač do kanceláře a našel repasované počítače za nízké ceny. Třeba HP Compaq 8200: Core i3, 3,1 GHz, 4GB RAM, 500GB HDD, W 10 Pro. Bude nám to na běžnou kancelářskou práci stačit?
ProbablyYes
Profil
Ahoj,
záleží, co je pro tebe běžná kancelářská práce. Pro spousty lidí to je totiž Solitaire. Nechci tvůj dotaz zlehčovat, ale prakticky vzato kancelářskou práci - to jest text, prezentace, tabulky, můžeš klidně provozovat na iPhonu 6s.
Tím chci říct, že "kancelářskou práci" zvládneš i na 15 let starém PC, který ti dá někdo za odvoz, nebo na 6 let starém telefonu připojeném k monitoru. Bude to ale příjemný, stabilní, produktivní zážitek? Ne, nebude. Zde jsi zvolil/a 10 let starý stroj a za 2000,- korun dostaneš přesně to, co lze očekávat. Ano, pustit půjde.

Paradoxně, ačkoliv byl zmíněn jen pro představu, tě ten iPhone 6s vyjde lépe. Za srovnatelnou cenu totiž už má všechny potřebné programy (narozdíl od zmíněného PC, kde cena kancelářských programů rychle převýší jeho cenu) a doteď poskytuje stabilní běh bez sekání. Do tak silných absurdit bych to zahnal.

Pokud tedy má daný stroj ukončit svůj život pro pomoc lidem v nouzi, nebo ho budeš často nechávat v autě a je potřeba, aby se kvůli němu nevyplatilo ničit boční okno, budiž. Pokud ale peníze nejsou tak extrémní problém - kancelářské PC pro představu např. na Alze začínají na 15 000,-
Bubák
Profil
ProbablyYes:
cena kancelářských programů rychle převýší jeho cenu
Balík OpenOffice je zdarma ;-)
T-fon
Profil
Asi bych dotaz položil ve fórech, kde se zabývají hardwarem.
Ale pouštět W10 Pro s 4GB RAM, to je spíš pro masochisty...
Peta
Profil *
Děkuji za názory.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0