Autor Zpráva
Radovan789
Profil *
Zdravím,

mám banální dotaz který nikde nemůžu najít, vytvořil jsem tento primitivní .ps1 soubor a to co je tučně bych tam nějakým způsobem potřeboval implementovat a netuším jak:

Write-Host "Login to dm server"
ssh dm@192.168.0.234 && napiš "heslo" a stiskni enter
Firibix
Profil
Reakce na Radovana789:
Není to možné z dobrého důvodu: nechat válet přístupová hesla různě po skriptech je nebezpečné. Ideálně místo hesla použij SSH klíč.

Alternativně můžeš nainstalovat PuTTY, a místo ssh použít plink.exe s přepínačem -pwfile, kterým nastavíš soubor, ze kterého má heslo přečíst:

plink.exe -ssh 192.168.0.234 -l dm -pwfile heslo.txt

Souboru heslo.txt hlavně nastav rozumná přístupová práva, ať si heslo nemůže přečíst kde kdo.
Radovan789
Profil *
Jestli se někdo dostane k heslu ve scriptu tak úplně stejně se dostane k souboru soukromého klíče.


A PowerShell také podporuje klíč
[-HostName <string>]  [-UserName <string>]  [-KeyFilePath <string>]



Ale chápu že to asi nepujde :D když jsem to nenašel. Čekal jsem že udělám něco jako setTimeout ale příkazové řádky jsou asi synchronní záležitost a bez ukončení prvního příkazu nejde spustit druhý.
Kajman
Profil
Jestli můžete, použijte klíč. Veřejnou část dáte na server u uživatele, kam se chcete přihlásit a na soukromou část se odkážete tím parametrem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0