Autor Zpráva
Mistr
Profil
Přátelé,

mám počítač, který je větší část dne připojený k internetu a mě by zajímalo, co všechno bych si měl do počítače nainstalovat, abych minimalizoval útoky všelijaké intenetové havěti (trojských koní atd.).

Používal jsem Firewall z Windows XP, ovšem poradili jste mi, že to není úplně to pravé. Stáhnul jsem si tedy free verzi programu ZoneAlarm. Ovšem to je asi málo, co?

Co byste mi tedy doporučili? Ideální by bylo, kdyby ty programy "uměly" česky a byly freeware. Ale kdyby to nemohlo být freeware, tak alespoň za nějaký - pokud možno - menší peníz.

Vím, stačí zagooglit apod., avšak já bych chtěl znát názory a zkušenosti běžných uživatelů internetu a zmíněných programů.

Předem díky za odpovědi.
mat
Profil
mě osobně stačí ten zmíněný zonealarm (free verze), avast home (free), pár těch nejkritičtějších záplat na xp (na ty samovypínací červíky) a nemám pocit, že bych byl nějak ohrožován - připojen jsem kolem 20 hodin denně...
Mistr
Profil
mat
Aha. Díky za reakci.
Cody
Profil
Mistr Já jsem celek s pokojenej s Kerio Personal Firewall v kombinaci s SAvastem, dal jsem na doporučemí kamráda, který přešel ze Zoen Alarmu ajko nespolehlivého.
Wan-To
Profil *
Já nevím proč, ale s Kerio PF se mi zasekával počítač když jsem chtěl něco stahovat Firefoxem...
Dero
Profil
Teď asi řeknu dost kontroverzní názor, ale mně stačí kouzelný freeware jménem Mozilla Firefox.

Naposledy jsem si počítač kontroloval na červíky před měsícem. Vůbec nepoužívám antivirus ani firewall, tak jsem byl zvědavý, co mi updatovaný antispyware (adaware) a antivirus (avast!) najdou po tomto měsíci, kdy jsem měl pro potvůrky otevřeno.

Výsledek: jedna tracking cookie, nic víc

Takže buď:

1) se červíci schovali tak báječně, že už je protičervíci nenajdou
2) stačí nepoužívat IE

Doplním jen toliko, že nemám nainstalovanou jedinou záplatu pro Windows, o SP nemluvě. Než mi začnete spílat, že jsem sebevrah, vysvětlete mi, proč mám čistý počítač (uptime 22 dní bez problému)?
Mistr
Profil
Kerio Personal Firewall
Jak je to u nich s koncem jejich podpory? Bylo to, pokud se nemýlím, ke konci loňského roku. Co to pro nás, jako uživatele, znamená?
Mistr
Profil
Co porovnání AVG 7 a Avast?

Avast byl grátis (i v češtině), AVG jen v angličtině, souhlasí?
Jakub
Profil
Ad Kerio: Kerio odprodalo produkt jiné firmě, tuším že je nějak ošetřené zachování licence pro konc. uživatele -> je to na stránkách Keria.

Ad AVG x Avast: Koukněte na flamy třeba na viry.cz. Myslím že nemá smysl to řešit. Některé AV jsou prostě "trendy" a jiné ne. Kdyby bylo AVG tak špatné jak se říká, myslím že by s ním Kerio nešlo do spol. distribuce produktů. Krom toho v posledních Virus BTN mají 100% oba (Avast i AVG).
Martin
Profil
Jak říká Jakub, koukni http://viry.cz/ , najdeš tam spoustu kvalitních informací. Dero by si celý web měl přečíst tak 2x. Jinak já používám Norton Internet Security, je poměrně hardwarově náročný, ale jsem s ním maximálně spokojený.
Spikee
Profil
Používam Win XP + SP2 + Avast + Kerio + Firefox a vírus som ešte nedostal

O konci vývoja Kerio Personal Firewall viď. http://blog.macich.net/1133516313-kerio-personal-firewall-tak-uplne-ne konci.html
Mistr
Profil
A bude i nové Kerio stále komunikovat v češtině? Nevíte?
Mistr
Profil
Martin
Norton Internet Security
To ale není freeware, ne? Či se mýlím?
Martin
Profil
To ale není freeware, ne? Či se mýlím?
Neni, ale nahoře píšeš, že freeware není podmínkou.
Mistr
Profil
Martin
Ano, to je pravda. Avšak kdyby to bylo freeware, vůbec bych se nezlobil. Ten můj dotaz ohledně freeware byl spíše pro upřesnění, nikoliv jako stížnost. Pokud to tak vyznělo, pak se omlouvám.
Martin
Profil
Nemáš se za co omlouvat.
karel
Profil *
měl sem avast a je uplně na nic chytil sem trojana a ne jednoho zachránilo mě avg 7.1
DoubleThink
Profil *
Používal jsem Firewall z Windows XP, ovšem poradili jste mi, že to není úplně to pravé.

Win FW používám i já - od chvíle jeho aktualizace ve druhém service packu.
Funguje na principu přidělování/omezování komunikačních práv IP adresám respektive. vnitřním procesům skrz porty. Neanalizuje samotný obsah komunikace.
Poměrně zajímavé je, že se u tohoto firewallu od samotného vydání neobjevilo žádné slabé místo.
Jako antivirus používám NOD32.

Za posledních 6 let jsem neměl jediný virus nebo spyware - na netu jsem připojený prakticky permanentně.
Tomik
Profil
Freeware verze ZoneAlarmu, home verze Avast Antivirus (neustále spuštěná rezidentní ochrana), skoro nespouštím testy - max. tak pro jistotu jednou za měsíc (nepotřebuji je, mám tu rezidentní ochranu).

Žádné problémy, spokojenost... ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0