Autor Zpráva
gajdynator
Profil
Z exe súboru by sa mi mal vytvorit zdrojový kód.
Je na to program?
PerToon
Profil
Můžeš to trochu rozvést? Jde ti o otevření zdrojového kódu exe souboru, nebo o program co vytváří zdrojový kódy něčeho, nebo co?
Dero
Profil
Pokud to chápu dobře, tak možná hledáš nějaký disassembler.

Pokud mluvíš o zdrojovém kódu nějakého vyššího jazyka, pak si myslím, že to půjde jen těžko.
gajdynator
Profil
zdrojový kód-bude tam int main(){} a tak
PerToon
Profil
Takže ty se chceš kouknout na zdrojový kód programu aby vypadal jako před přeložením? Tak to myslím nepůjde. Tím, že něco uložíš jako exe to právě z úhledného zdrojového kódu převedeš na základní příkazy...
gajdynator
Profil
Takže ty se chceš kouknout na zdrojový kód programu aby vypadal jako před přeložením?
presne to
simka00
Profil
když už jsme u toho.. stáhnul jsem si jeden program v Delphi a ten má uložená data v .dat souborech. šlo by to nějak rozlousknout?
thingwath
Profil
Možnosti jsou -- http://www.itee.uq.edu.au/~cristina/dcc.html , třeba, ale nepočítejte, že z toho bude něco extra a na třeba komentáře (docela důležitá součást původních zdrojáků) už z principu zapoměňte...
Anonymní
Profil *
Jedině disassemblerovat. Vyleze z toho pěkná hrůza - assembler (prakticky jenom instrukce pro procesor). Jestli assembler neznáš, nepouštěj se do toho. Navíc - ten zdroják bude pěkně dlouhej...
bitbit
Profil
Anonymní

Ještě bych dodal, že pokud se vyzná v assembleru tak to stejně moc nestačí. Musíš se vžít do assemblerského myšlení.

A ještě do vzššího programovacího jazyka jde exe soubor převést, ale nikdy v takové podobě jako byl jeho původní zdroják. Jde to tak, že si musíš disassemblerovat a z assembleru to musíš ručně přeprogramovat třeba do C++. Ale to uz je skutečně záhul. Zkoušel jsem to a neuspěl jsem - přesněji jsem to po prvních 10 řádcích kódu vzdal.
error414
Profil
bitbit
Pokud to neni priprapad hallo word tak se nedivim ze to nejde.
Anonymní
Profil *
dakujem asi sa na to vykaslem. Prekladat to z druheho jazzyka je o nicom. Dakujem
Anonymní
Profil *
Zabudol som sa prihlasit ten predosly prispevok je moj
jozob
Profil
gajdynator alias Anonymní
Znovu si sa zabudol prihlásiť...

No k pôvodnému dotazu:
Nad tým si netreba lámať hlavu... Disassemblovať sa oplatí možno tak malé alebo nie moc rozšírené programy. Neboj sa, ******** sa týmto zaoberajú už od nepamäti a vývojarské spoločnosti využívajú všetky možné prostriedky, ako im v tom zabrániť. Ale nám obyčajným ľuďom nie sú takéto veci súdené... Poviem Ti, ******** sú naozaj tí "neumytí vychudnutí závislaci s vypálenými očami, denno-denne žijúci v zahalení modrého svetla monitora..." ako bolo napísané...
A Céčko z toho určite nedostaneš, budeš rád, ak to disassembluješ :-) aj to nie je žiadna výhra...
jozob
Profil
Hmm... Prečo mi to cenzúrovalo označenie pre zdatnejších uživateľov počítačov? Tak si to preložíme doslova: Lámači...
gajdynator
Profil
uz som prihlaseny(konecne).
Som este mlady, po nejakych rokoch to mozno bude tak teda vydrzim!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0