Autor Zpráva
guliver
Profil *
Ahoj, vím že už se to tady někde řešilo, ale já bych to potřeboval podrobněji... Mám PC z Německa, je tam německý Win 2000 a já bych potřeboval abyste mi napsali přesný návod (klidně v čestině já si to přeložím) jak disk vymažu a následovně nainstaluju z CD Win Xp Home.... A jestli se před instalací musí něco nastavit v bIOSU tak co. Dík moc PS: sem průměrný computerista... tak se omlouvam za zbytečné otázky...
Wan-To
Profil *
Strč si instalační CD do mechaniky a pusť instalaci (myslím že stiskem libovolné klávesy). Chvíli počkáš, pak si vybereš něco jako nová instalace. Zase chvíli počkáš. Pak už to je v pohodě, je to v grafice, instalátor ti napoví, co máš udělat. Taky si asi budeš muset vybrat, jak rozdělit disk. Doporučuju asi 10GB oddíl na Windowsy a zbytek na to ostatní. Až budeš pak windowsy přeinstalovávat, nebudeš si muset formátovat celý disk.
guliver
Profil *
a jak vymažu ty starý win?
Martin
Profil
a jak vymažu ty starý win?
Instalátor ti nabídne smazání(formát) disku.
guliver
Profil *
diky
jozob
Profil
Ešte možno budeš mať problímy s bootovaním CD. Ak sa po vložení CD naštartuje systém ako obyčajne, musíš nastaviť bootovanie z CD-ROM. V BIOSe si nájdi BOOT options, alebo niečo podobné, proste hľadaj niečo, kde sa nastavuje priorita bootovania. Nájdeš tam svoj HDD, možno FDD a podobne. Musíš to nastaviť tak, aby bola CD-ROM prvá. Každý BIOS je iný, takže konkrétne Ti asi neporadím, ale aspoň vieš, čo máš hľadať.
Láďa
Profil *
asi mám problémy s bootováním instalačky XP...dosem jsem sformátoval disk, primární disková jednotka je nastavena v dosu a po vložení instal.CD to napíše ,,žádný systém'' a když to nabootuju dosovsky tak to CD neveme, že to není dosovský system....mám problém v v nastavení biosu, že se to nenabootuje z CD ? ....prosím poraďte
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0