Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj,
mám doma přes router, který má DHCP server a je připojen k internetu, vytvořenou síť o třech počítačích.
Když dám pod uživatelem, který je členem skupiny Administrators, nabídka Start -> Místa v síti -> Celá síť -> Síť Microsoft Windows -> Peskova(název skupiny), tak mi to napíše
zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce. Obraťte se na správce serveru a ověřte oprávnění. Seznam poskytovatelů není k dispozici.
Co mám udělat pro to, abych viděl ostatní počítače v síti? Ping jakéhokoli počítače v síti je bez problémů.

chtěl bych, aby uživatelé měli přístup z ostatních počítačů(win98, winxp) na můj disk, tiskárnu, jen když zadají uživatelské jméno a heslo, které já u sebe nastavím. Jak na to?

Dík moc.
jozob
Profil
Martin
Vyskúšaj iný systém (napríklad nejakú LIVE distribúciu Linuxu). Len vyskúšaj, či to pôjde pod iným systémom.
Martin
Profil
jozob
Dobrá, ale co tím zjistím? Potřebuji to rozchodit pod windowsama, né pod linuxem.
jozob
Profil
Martin
> "Dobrá, ale co tím zjistím? Potřebuji to rozchodit pod windowsama, né pod linuxem."
Zistíš, či je problém na hardvérovej alebo softvérovej úrovni.
Anonymní
Profil *
A si prihlásený ako Administrator?
Martin
Profil
jozob
Cením si, že se mi snažíš pomoct, ale takhle řešíš vždy podobné problémy?

Ano, jsem přihlášen jako administrator.
jozob
Profil
Anonymní
Martin v pôvodnom príspevku napísal: "Když dám pod uživatelem, který je členem skupiny Administrators ..."
jozob
Profil
Martin
" ... ale takhle řešíš vždy podobné problémy? ... "
Ja podobné problémy neriešim, nakoľko používam Linux, no keď som mal Windows, riešil som to presne takto. Ako inak zistíš, či je problém v hardware alebo software? Pokiaľ nemáš nejaké BOOT LIVE CD, tak nič, ale pokiaľ áno, určite to skús. Pokiaľ pod Linuxom sieť rozbeháš, môžeš si byť na 99% istý, že v hardware nie je chyba.
Martin
Profil
a kdyby mi to nešlo rozběhnou pod linuxama, tak si naintaluju win, je to tak?
jozob
Profil
Martin
> "a kdyby mi to nešlo rozběhnou pod linuxama, tak si nainstaluju win, je to tak?"
Nerozumiem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0