Autor Zpráva
Meldo
Profil
Dá sa nejako vo win XP nastaviť, aby mali rôzny užívatelia nastavené rôzne predvolené klávesnice? Konkrétne by som potreboval pre užívatela 1 - EN klávesnicu a pre užívatela 2 - sk klávesnicu. Dá sa to?
Menci
Profil
Nevím, chápu-li správně otázku?
Mám dole vpravo ikonku jazyka (malý čtvereček) - je tam např. CS, nebo EN . Když tam klikneš pravou myší, můžeš si nastavit různé jazyky (třeba 5 růyných). Až je máš jednou přednastavené, tak když tam klikneš levou myší tak vybereš jeden z přednastavených. To přepínání si lze i přednastavit na "horkou" klávesu - např. na Alt+Shift a tím mněníš jayzkz postupně.
Meldo
Profil
Menci
ano. to je vsetko pekne. ale ja by som potreboval, ze pre jedného užívatela, ktorý má vytvorený svoj ucet vo win xp en klavesnicu a pre druheho, ktory ma taktiez svoj vlastny ucet sk klavesnicu.(predvolené/defaultné) aby tieto klavesnice uz boli prednastavene pri prihlaseni.
alt+shift samozrejme poznam ale nefunguje to tak, ako by som si predstavoval. (mam napriklad otvoreny web prehliadač a ked si prepnem klavesnicu a otvorim si napr. editor stranok tak tomu editoru sa nastavi predvolena klavesnica, teda nie ta, na ktoru som si prepol v web prehliadaci. coho výsledkom je, ze vzdy ked si otvorím nový program musím si prepnúť klávesnicu.)
Meldo
Profil
asi sa to nedá. hm :-( škoda.
jozob
Profil
Meldo
> "mam napriklad otvoreny web prehliadač a ked si prepnem klavesnicu a otvorim si napr. editor stranok tak tomu editoru sa nastavi predvolena klavesnica, teda nie ta, na ktoru som si prepol v web prehliadaci. coho výsledkom je, ze vzdy ked si otvorím nový program musím si prepnúť klávesnicu."
Hľadaj niekde v nastaveniach klávesnice možnosť výberu politiky prepínania, čiže či bude prepnutie klávesnice globálne pre všetky programy, alebo pre každý program zvlášť.

> " ... aby mali rôzny užívatelia nastavené rôzne predvolené klávesnice ... "
Keď som používal Windows, mne to fungovalo štandardne (WinXP/SP1). Skús to tak, že sa prihlásiš ako 1. uživateľ a nastavíš klávesnicu pre 1. užívateľa a potom sa prihlás ako 2. uživateľ a nastav klávesnicu pre 2. užívateľa.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0