Autor Zpráva
JJ
Profil *
nikdy jsem od začátku PC nestavěl a tak mám možná tento hloupý dotaz:

Př. koupím si case se zdrojem a board, jak připevním board do kejsu?
Na stránkách og e-shopu (www.og.cz), ale i jinde je spousta boardů a kejsů - můžu si vybrat jakékoli dva produkty a budou mi pasovat?

Viděl jsem několik rozdělaných PC skříní (486, P120, 150, ...) a zdálo se mi, jako kdyby pro určitý case byla jen určitá deska. Možná to tak bylo a teď už to tak není... nevím a nejsem si jistý. Je nějaký rozdíl mezi AT a ATX kromě vylepšeného vypínače? Myslím tedy hlavně co se týká mé první otázky. Děkuji.
roberta
Profil
Př. koupím si case se zdrojem a board, jak připevním board do kejsu?
v skrini nájdeš malé skrutky a pomocou nich prišróbuješ dosku ku skrini

můžu si vybrat jakékoli dva produkty a budou mi pasovat?
nie, nemôžeš. musia byť "kompatibilné" (AT má iné rozmery ako ATX, ide do toho zdroj, krorého napájacie káble do dosky nemusia byť rovnaké pre AT/ATX) => keď si nebudeš istý, nechaj si od niekoho poradiť (napr. predajca). a neboj sa pýtať, aj keď si si na 100% istý :)
JJ
Profil *
No.. chci si sám postavit PC, kritériem je nízká cena... Mám nějaké komponenty, takže si chci dokoupit jen to, co potřebuju, což je ale vlastně základ PC.

Potřebuji nějakej hezkej case "na výšku", board s AGP, procesor, RAM, zdroj, chladič cpu samozřejmě ATX.

A nejsem si schopný vybrat tyto komponenty, tak aby byli kompatibilní. Mohl byste mi s tím někdo pomoci? Měl bych představu celeron či pentium s 512MB RAM nezáleží mi přesně na pentiu, klidně upřednostním celeron, když bude mít při stejné ceně větší výkon.
tpikalek
Profil *
Celeron nikdy větší výkon než Pentium od kterýho bylo odvozený mít nebude. Je "ořezaný" o cache a některý mají nižší FSB.
Co přesně! máš a kolik do toho chceš ještě vrazit?
JJ
Profil *
Grafárna nVidia 128MB DVI, HDD 80 + 40GB, LAN, FireW, USB 4x, optické mechaniky, monitor, kláv., myš, zvukovka. Nechci do toho dát v žádném případě víc než 6000Kč - při ceně s DPH.
Miloš
Profil
Ceny +- přibližně (včetně DPH), podle ceníku Alzasoftu

Potřebuješ:
Case se zdrojem * od 800 Kč
board * v závislosti na zvoleném CPU * od ca. 900 Kč výš a výš
CPU + chladič * laciné procesory od ca. 1500-2000 Kč výš + od 200Kč výš za větrák
RAM * 256MB od 600 Kč, ale to je dnes kruté minimum * 512 MB od 1200 Kč
Grafárna 0 – máš
HDD 0 – máš
Optika (DVD…) – 0 – máš
klávesnice + myš – 0 – máš
monitor – 0 – máš

Případně ještě
Zvukovka – jednak 0 – máš, jednak je na všech současných boardech integrovaná.
LAN – 0 – máš
FireW – 0 – máš
modem * podle typu připojení; ADSL 1000 Kč, Dial up pár stovek, kabelový možná půjčují

Když šetřit, tak radši na procesoru než na základní desce; procesor se jednodušeji vymňuje, RAM se dá taky časem dokoupit.
JJ
Profil *
Potřebuješ:
Case se zdrojem * od 800 Kč
board * v závislosti na zvoleném CPU * od ca. 900 Kč výš a výš
CPU + chladič * laciné procesory od ca. 1500-2000 Kč výš + od 200Kč výš za větrák
RAM * 256MB od 600 Kč, ale to je dnes kruté minimum * 512 MB od 1200 Kč
Grafárna 0 – máš
HDD 0 – máš
Optika (DVD…) – 0 – máš
klávesnice + myš – 0 – máš
monitor – 0 – máš

Případně ještě
Zvukovka – jednak 0 – máš, jednak je na všech současných boardech integrovaná.
LAN – 0 – máš
FireW – 0 – máš
modem * podle typu připojení; ADSL 1000 Kč, Dial up pár stovek, kabelový možná půjčují

Když šetřit, tak radši na procesoru než na základní desce; procesor se jednodušeji vymňuje, RAM se dá taky časem dokoupit.



Kolik co stojí a co budu potřebovat vím sám moc dobře. Potřebuji ale konkrétní komponenty, které by mezi sebou byli kompatibilní, nejlépe z og eshopu - www.og.cz, protože v mém městě mají prodejnu a všem mi objednaj a postaví. Nezajímá mne tedy kolik stojí cpu, ram modem atd. to vím. Jste mi někdo ochoten tuto nekompletní sestavu postavit z komponentů z ceníku OG? Ještě se podívám na již postavené sestavy a zkusím od nich komponenty co mám odečíst. Nechtěl jsem ale být omezen již něčím hotovým... A chci to hlavně kvůli úspoře. Nyní mám C400 a chci provést "upgrade" právě těch základních komponent.
Anonymní
Profil *
co to hardware
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0