Autor Zpráva
paja
Profil
Máme doma 2 počítače propojené kabelem...já jsme hostující počítač a mám přepojení na net pře most..čili nejsem server...a teď chci aby počítače mezi sebou komunikovali tak, že bych si např..poslal soubor ze serveru na svůj...nebo že bych se mohl courat v tam druhém počítači (teda pokud by byl zapnutý, že) prostě potřebuju síť sdílení...nevím jak to nastavit. No hlavní je pro mě to, že bych potřeboval komunikovat s DVDéčke na serveru protože já dvd nemám a chci si kopírovat filmy nebo se na ně alespoň dívat...šlo by to nějak...jsem fakt začátečník s počítačema a potřebuju se hóóóóóódně učit.Díky
DoubleThink
Profil *
No potěš - mě trvalo 2 dny rozchození sítě WinXP Pro <-> WinXp Home

Dej si pozor na tyto věci:

- oba počítače musí mít povoleno "sdílení souborů a tiskáren" a "klient sítě Microsoft"
- je dobré nechat proběhnout průvodce vytvořením sítě (ten parchant totiž změní některé skryté parametry systému, ke kterým se jinak ani nedostaneš)
- obě síťovky by měli mít různou MAC adresu (v ovladačích)
- oba systémy by měli být ve stejné pracovní skupine (třeba HOME)
- přidej si IP adresy do "Trusted" ve firewallu
- to, že nejde v "místech v síti" najít druhý počítač ještě nic neznamená, pokud jde PINGnout, tak si ho přidej jako "nové místo v síti"
- každý den si klekni směrem k Redmontu a 5 minut se modli k nejvyššímu, protože neexistuje zprasenější systém síťové komunikace než ten ve WinXP
paja
Profil
Jo díky pomodlím se i za tebe...je to prasácký systém snažím se na to přijít už 2 týdny ale pořád to nefachčí...díky
DoubleThink
Profil *
Jo a ještě - kabel musí být UTP Crosswired (překřížený) - normální se používá jenom na připojení k HUBu nebo Switchi.

Ale to snad víš
izsak
Profil
Takže:
1.) treba skontrolovať kábel. Určite si povieš, je dobrý, to je teda riadne blbá rada. Mám 2 certifikáty Cisco a vždy treba skontrolovať kábel. Keďže máš len 2 PC, treba mať cross kábel. Zistíš to podľa toho, že drôtiky na jednotlivých konektoroch nie sú v orvnakom poradí, ale 4 sú prehodené.

Pokiaľ je 1. krok správne, môžeš začať s krokom 2:

2.) Na obidvoch PC spusti príkazový riadok: Štart > Spustiť > cmd a napíš príkaz ipconfig. Toto zobrazí konfiguráciu sieťových pripojení. Mal by si vidieť niečo takéto:

Windows IP Configuration

Ethernet adapter Network Bridge (Network Bridge):

Connection-specific DNS Suffix . :
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1


Potrebuješ vedieť IP adresu, ktorá je podčiarknutá.

3.) Teraz, keď vieš IP adresu obidvoch PC, do príkazového riadku napíš príkaz ping a za ním IP adresu druhého PC.
Napr.:
1. PC: IP adresa: 192.168.0.1
2. PC: IP adresa: 192.168.0.2

Na 1. PC zadáš: ping 192.168.0.2
Na 2. PC zadáš: ping 192.168.0.1

Napíš, čo ti tie príkazy vypisujú. Podľa toho budeš/budeme vedieť, či ti ide sieť.

Možno si niekto povie, že to je zložité pre začiatočníka. Ak áno, tak mu napíšte návod na ovládanie Windows XP Home Network Wizard aj s obrázkami. Toto je narýchlejšia cesta, ako zistiť stav siete a mi to na sieťových technológiách zvládame do 60 sek. :-)
izsak
Profil
DoubleThink
Ešte detail. Sieť beží na TCP/IP protokole, takže to, že na obidvoch PC majú byť WinXP Home, je fáma.
Áno, zdieľanie sa konfiguruje ťažko medzi WinXP Pro a Home, ale stačí vedieť, že treba správne nastaviť prístupové práva (a ako ;-)).
izsak
Profil
DoubleThink
Ešte jedna vec: sry, som si to zle prečítal - to s tou pracovnou skupinou. Som rozumel, že tam majú byť rovnaké OS. Sry, moc rýchlo čítam. :-(
paja
Profil
Díky chlapi zítra to zkusím...
Yuhů
Profil
taky zkus zapnout sdílení adresářů, třeba ti to bude stačit
vallery
Profil *
Ahoj. Mám problém s domácí sítí. Mám propojený notebook s pc (os na obou počítačích je Windows XP Professional). Sdílení internetu mi jde v pohodě, ale pokud pingnu na notebooku PC, tak mi ho nedetekuje. PC mi ale s notebookem komunikuje. Vůbec nevím, kde je chyba - snad všechno jsem už vyzkoušela. Poradťe, prosím.
thingwath
Profil
Nemáš nějakým firewallem (třeba tím nesmyslem v SP2) zakázanou odpověď na ping? Prasata co to dělají nepochopím, nicméně některé firewally to mají ve výchozím nastavení...
habendorf
Profil
Jen doplním: FW v SP2 má defaultně odpověď na ping povolenou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0