Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Ako vsetci vieme, prikazovy riadok vo Windows 98 nema moznost skrolovania ako prikazovy riadok vo Windows XP, ktory tuto moznost ma, niekedy nestaci ani skrolovanie prikazoveho riadku vo Windows XP a tak by som rad vedel ako spravit, aby boli vsetky data zobrazene v prikazovom riadku viditelne. Napriklad s prikazom dir sa to riesi tak ze sa pouzije prepinac /p ktory postupne caka na potvrdenie klavesou enter a az potom zobrazi dalsiu obrazovku.

Mne ide hlavne o to, aby som v MySQL CLI command line interface alebo ak chcete inak povedane v MySQL konzole, je to subor mysql.exe ked vyberiem z databazy mnozstvo dat, mohol ich aj vidiet vsetky, a nie ze mi zobrazi len posledne, alebo napriklad ked chcem vidiet tabulky ktorych mam uz strasne vela, tak kvoli tomu, ze sa na screen - obrazovku zobrazia len posledne data aby sa to tam vmestilo, nevidim tie predosle.

Dakujem za mozne riesenia.
thingwath
Profil
Dokonce i Microsoftí příkazový řádek má jisté náznaky možností těch skutečných příkazových interpretů. Takže:

nějaký_hloupý_příkaz -bflmpsvz | more
Hugo
Profil
thingwath

Dík za typ, netušil jsem, že toto umí i widle.
thingwath
Profil
Imitace je to docela snaživá, ale jinak ten řádek trpí základními nedostatky na všech úrovních, samozřejmě.
Miloš
Profil
Kromě příkaz | more lze také někdy užít příkaz /p
jozob
Profil
Win Cmd je poriadne veľa sveteľných rokov ďaleko od UNIXových konzol...
Miloš
Profil
jozob
Řekl tu snad někdo něco jiného?
Kdyby ještě tak chtěl být Micro$oft vzdálen alespoň 1 světelný rok, neboli 9 460 730 472 580.8 kilometrů daleko
jozob
Profil
Miloš
"Řekl tu snad někdo něco jiného?"
Reagoval som na niečo? Ja si myslím, že nie. Len som konštatoval.
Radek Hrabůvka
Profil
More a /p je v MS Dosu nejmíň od verze 3.0, neplést s win3.0.Používám někdy přesměrování do souboru, asi takhle:
prikaz -prepinace > vypis.txt

Na CD/DVD to nejde, tak takhle:
prikaz -prepinace > c:\vypis.txt

Výhoda je, že data můžu zpracovat (Word, Excel, přidat k ním HTML značky...)
Tomik
Profil
Miloš & jozob
Ale páni, přece se nebude prát... :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0