Autor Zpráva
Martin
Profil
Dobrý den,
mám problém se sdílením. Jsou do ní zapojené 2xWinXP a Win98. Když sdílim třeba disk C: tak dám vlastnosti->Sdílení->Oprávnění Dám tam skupiny "administrators" a "omezeni" Když se chci na podívat na můj disk(WinXP) z počítače na síti s WinXp tak to chce po mě heslo a uživatelský jméno (to jsem chtěl). Můžu se přihlásit jako uživatel z obou skupin a jde to v pohodě. Ale když se podívám na disk z Win98 tak to heslo nechce a může si prohližet všechno co sdílim bez problému. Ve vlastnosti->Zabezpečení mám skupiny "omezeni" a "administrators" Když odsud smažu skupinu omezeni, uživateli s win98 už si nemůže prohlížet můj disk vůbec. Napíše to něco v tom smyslu, že nemá dostatečná oprávnění. Nějak to nechápu
izsak
Profil
Pokiaľ sú v obidvoch Windows-och rovnaké kontá (rovnaké meno a heslo) a sú tiež povolené v zdieľaní, tak Windows nevyžaduje heslo. Pokiaľ sú rovnaké kontá, ale iné heslá, vypýta si meno užívateľa, pod ktorým sa má pripojiť.

Ale když se podívám na disk z Win98
Si vo Win98 a pripájaš sa na iný zdieľaný priečinok, alebo na pripájaš na zdieľaný priečinok vo Win98?

Keďže Win98 nemá nejakú politiku zabezpečenia, je otázne, či sa pripája pod kontom Amdinistrator alebo Guest. Aké kontá máš na Win98 a majú heslá? Sú tieto kontá zhodné s nejakým kontom na WinXP?
Rohlik
Profil *
nastaveni v XP

Povolit uživatele Guest
OVLADACI PANELY -> NASTROJE PRO SPRAVU
Místní nastavení zabezpečení ->Přiřazení uživatelských práv -> Odepřít přístup k tomuto počítači ze sitě (odstranit Guest)
Místní nastavení zabezpečení ->Možnosti zabezpečení -> Přístup k síti: Model sdílení a zabezpečení místních účtů (Klasický - místní úživatelé ...)
U sdílené složky vytvořit v zabezpečení uživatele Guest a dát mu práva

Funguje na win XP profesional na Home jsem to nikdy nedelal :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0