Autor Zpráva
Tomik
Profil
Dobré ráno!
Mám pod WINDLEMA disk rozdělen na dva oddíly, jeden je měnší a druhý větší.
Na disku se systémem mi začal docházet prostor a tak jsem si chtěl z druhého, kde je zabráno asi 10% prostoru "ukousnout"
něco pro systémový disk a tak vesele otevřu "Nástroje pro správu", v nich "Správce počítače" a v něm "Správu disků" a ejhle - nikde tuto fci nevidím.
Budiž googlím tedy a nacházím jediný rozumný program pro daný úkon - http://www.zebra.cz/rozruch/Detail.asp?ClanekID=287&KatID=1024 .
Ten nainstaluji, pustím a k mé radosti lze velmi jednoduše zvětšovat jednotlivé disky, změnu provedu, kliknu na tlačítko s šachovnocovou vlaječkou a čekám... potvrdím zadané informace a vybafne na mě hláška, že:
"Tento program nebyl zakoupený a tak bla, bla bla..." + odkaz na e-obchod, kde si ho můžu koupit, jinak nic nebude fungovat.
Přesto že program o 60 (!!!) MB byl označován jako SHAREWARE, tedy něco co má omezenou funkčnésti, tak tento program nemá žádnou funkčnost.

Proto se ptám, lze nějak daný úkon (zvětšení jednoho oddílu na úkor druhého) provést, klidně i za pomocí nějaké utilitky, která by ovšem měla být zadarmo.

Děkuji Tomik
b_are
Profil
stahni si odnekud PQ boot magic, je bezpecny, na netu najdes i seriove cislo :DD
tpikalek
Profil *
Nabootuj z nějakého Live CD Linuxu a zmenči si to.
Problém je, že když oddíl NTFS zmenšíš, zmenší se "od konce" a "před ním" nezůstane místo na ten druhý oddíl... "Posouvat" jdou jen FATky.
Tata
Profil
tpikalek PartitionMagic vie meniť veľkosti partícií, vie ich presúvať, spájať a ešte kopec kadečoho iného.
Anonymní
Profil *
která by ovšem měla být zadarmo. Partition Magic uvolnili jako freeware?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0