Autor Zpráva
habendorf
Profil
Nepamatujete se někdo náhodou, jestli šla na win 3.11 nějak zprovoznit česká qwerty klávesnice? Já jsem v záchvatu uklízení zhruba před třemi lety nasypal do popelnice asi 300 disket, mezi nimi i instalačky win 3.11. No a teď se mi dostal do rukou historicky cený muzeální notebook s 3.11, samozřejmě bez instalaček. Je na něm pouze kbdcz.dll, žádná jiná klávesnice.
Googlení se nedaří :o(
habendorf
Profil
Měl by to asi být soubor kbdcz1.dll nebo kbdcz2.dll. Neříkejte že nikdo nemáte instalačky ke 3.11 :o)
jozob
Profil
habendorf
Ach jo :-) Nostalgia
Nič takého som tam nikdy nevidel aj napriek obrovskej túžbe v tej dobe niečo také zohnať. V štandardnej inštalácii sa nič také nenachádzalo a medzi kamarátmi taktiež nič podobné nekolovalo. O internete som v tej dobe nemal ani páru, takže nemal som možnosť Googliť :-)
Mistr
Profil
A co normálně v Control Panel -> Keyboard. To není ono?
Mistr
Profil
http://lsv.cesnet.cz/cgi-bin/wa?A2=ind9711&L=csinfo-l&T=0&F=&S=&P=789
jozob
Profil
Mistr
Na danom odkaze je uvedené, že to je štandardný driver... Ale ja som to doma pred rokmi hľadal až do mŕtva a nič som nenašiel... Jedine, že by Microsoft zabudol na QWERTY v SK klávesnici, pretože som inštaloval SK, nie CZ klávesnicu...
habendorf
Profil
To jsem samozřejmě zkoušel. Nabízí mi možnosti "česká" a "česká 101 kláves", ale obě jsou qwertz.
Mistr
Profil
habendorf
Tak když toto dokáže Yuhů:


Proč Ty bys nesvedl podobnou úpravu s klávesami Z a Y?
Jeremy88
Profil
Jestli je jeste potreba te instalacky Win 3.11, tak ja je (tusim) jeste nekde mam. Zrovna nedavno, tak pred 14 dny jsem doma neco hledal a na to CD (mimo jine) s napisem Win 3.11 jsem narazil, takze to CD jeste nemuze byt zase az tak hluboko :D Jestli je porad potrebujes, tak napis sem napis a muzem se dal domluvit.
Tomáš Domanik
Profil
no staci trochu poguglit kbdcz1.dll na google.com
a vysledok sa dostavi v stovkach odkazov, z ktorych si staci uz len vybrat ...
...napr tento Windows .dll downloads

4 mistr, imho ide len o poprehadzovanie klaves, teda ked kliknes na J = 8, A = 9, K = 0, ...
ale zrejme sa jednalo o joke ;o)
habendorf
Profil
Mistr: Ale mě nejde o to přehodit klávesy. Já prostě chci, aby klávesa vedle T psala Y, ať už je na ní nakresleno cokoliv.

Jeremy88: Pokud bys to CD našel a zjistil, že kromě kbdcz.dll obsahuje i něco jako kbdcz1.dll nebo kbdcz2.dll, dej sem prosím vědět.

Tomáš Domanik: Ano, o google jsem již něco slyšel. Jak jsem ale psal, nepodařilo se mi nic najít. ...napr tento Windows .dll downloads - děkuji, ale knihovny pro XP nepotřebuji.
Mistr
Profil
Tomáš Domanik + habendorf
Ano, přátelé, jednalo se o vtip.
jozob
Profil
habendorf
A môžeš prepojiť kontakty na klávesnici :-)
highwai
Profil *
čus, lidi kdo chcete instalačky win 3.11 tak mi piště na tnedosinsky@seznam.cz, a rád vám je pošlu, maj asi 15Mb
souki
Profil
highwai
ty vole.... já přečtu celý téma a ono je rok starý... máš štěstí, že sem se aspon pobavil
habendorf
Profil
já přečtu celý téma a ono je rok starý

Správně. Lock.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0