Autor Zpráva
nemesix
Profil
co zapricinuje vadne sektory disku? ,teda ako vznikaju ,da sa im nejako zabranit ?? //neviem ,ale kamos mi povedal ,ze ked vypnem pc nekorektnym sposobom (napr. cez tlacitko za behu)tak prave vtedy sa vytvory dany vadny sektor na disku .
jozob
Profil
nemesix
* Náraz hlavy na platňu - Čítacia / zapisovacia hlava disku obyčajne dosadá povrch platní disku - zaparkuje - pri vypnutí disku - elektornika / mechanika je nastavená tak, aby sa už vtedy disk netočil. Pri opätovnom zapnutí však môže zriedka dôjsť k situácii, kedy hlavička zostane zaparkovaná ešte v dobe, keď sa už disk točí - v dobe, kedy by mala byť zdvihnutá.

* Rušenie v elektrickej sieti - V elektrických rozvodoch môžu vznikať rušenia, napríklad od vysokootáčkových motorov. Toto rušenie sa môže prenášať aj do PC a môže spôsobovať nesprávnu funkčnosť hlavy disku - môžu vznikať chybné sektory.

Pri "tvrdom" vypnutí PC by som skôr povedal, že vznikajú tzv. stratené sektory. To môže vzniknúť v prípade, ak disk zapisuje a nestihne to zapísať celé. Ale vznik chybných sektorov by som skôr asocioval k iným prípadom. Ale nedá sa vylúčiť, že hlava prejde po platniach disku aj v tomto prípade.
error414-
Profil *
jozob

Vzdanem pripade, nebo ve velmi malem procentu. To uz je pravdepodobnejsi ze ti pocitac spadne ze stolu. Nove diky jsou konstruovany tak ze i po odpojeni napajeni disku se hlavy zapakuji pomoci setrvacnosti ploten. Takze se hlavy vzdy zaparkuji.

To môže vzniknúť v prípade, ak disk zapisuje a nestihne to zapísať celé
to nezpusoby chybny sektor ale nekonzistenci ve FAT tabulce, chybnym sektor si ja predstavuji jako magneticke poskozeni povrchu polotny.

Nejvice chyb zapricinuje mechanicke poskozeni plotny od hlavy, bouchnuti o zem, nebo otresy. Treba disk by mel vydrzet pad z jednoho metru na tvrdy povrch, ale se zaparkovanema hlavama.
jozob
Profil
error414-
"to nezpusoby chybny sektor ale nekonzistenci ve FAT tabulce"
Hovoril som o stratených klástroch, čo je chyba v FS.
error414-
Profil *
Pri "tvrdom" vypnutí PC by som skôr povedal, že vznikajú tzv. stratené sektory
aha, promin spatne ctu, vtomhle pripade mas pravdu. Omlouvam se.

čo je chyba v FS.
tohle nechapu. ale myslim ze chyba ve FS je chyba ve FAT SEKTOR (mouyna se to pise s C)
jozob
Profil
error414-
"FAT SEKTOR"
To čo je za výraz? :-D

FS = FileSystem
Vyhol som sa použitu označenia FAT, pretože nielen FAT je filesystem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0