Autor Zpráva
Miloš
Profil
Asi znáte otravnou woknouzí hlášku, když do ikspéček připojíte novou flashku. Začnou instalírovat ovladače, když tu najednou hláška: Software pro tento hardware … neprošel testem pro získání loga systému Windows a nebyla tak ověřena kompatibilita se systémem Windows XP … Pokračováním … můžete poškodit … funkčnost systému nyní i v budoucnosti … Microsoft doporučuje instalaci … ukončit a vyžádat u dodavatele hardwaru software, který…

Zajímalo by mě, odkud pochází tento nebezpečný ovladač. Buď je součástí nového zařízení (na utajeném místě flashky se skrývá ovladač, který není vidět), o čemž pochybuji, nebo Woknouze instalují ovladač, který sice vyrobil Mrquo$oft, ale perunvíproč o něm prohlašuje, že není bezpečný (což by o Microsoftu mnohé vypovídalo).

Pokud dovolím instalaci z internetu, je to bez chybových hlášení, ale odkud se to instaluje opět perunví.

Čí jsou ty nebezpečné ovladače?
bitbit
Profil
Tyto ovladace jsou Microsoftu. Ta hláška je nepřesná. Pod touto hlaskou se skryva to, ze jsou to ovladace, ktere nebyly napsany primo pro danny hardware. Jsou to obecne ovladace, ktere se instaluji treba pro flashku, jenze ty same ovladace se instaluji i pro jiny druch flasky (od jine firmy). Z toho vypliva ze Microsoft jim neda lcertifikat overeni, protoze nemuze zarucit, ze tyto ovladace budou bezchybne fungovat na napr.: kterekoli flashce.

Pokud ovladace instalujes z internetu, instaluji se z Microsoftiho webu a vedsinou uz sou to ovladace, ktere by meli se 100% pravdepodobnosti bezchybne fungovat s dannym typem a proto se hlaska neobjevi. Druhy odstavec je jen IMHO.
Anonymní
Profil *
Jde nějak nainstalovat ovladače z netu - bez ručního vyhledávání pro různý hardware? Tzn. automaticky jako třeba z CD win při instalaci? Myslím tedy při instalaci.
Miloš
Profil
Asi záleží na tom, esli jsou to 2K či XP, nebo 98. V xpéčkách, jakmile plugnu nové železo (typicky třeba flaška), jedna z nabídek je stáhnutí wowladačů z netu, aniž bych se mušel starat otto, kde je xpéčka hlodaj.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0