Autor Zpráva
Miloš
Profil
V předixpéčkových dobách byla funkce automatického spouštění srozumitelná. Buď je tam autorun.inf, nebo je to audio CD, a pak se to spustí (není-li autorun uživatelem vůbec zakázán), v opačném případě spustím (či přepnu) svého oblíbeného diskového manažera sám, až mně se zlíbí.

V hyperinteligentizovaných XPéčkách je všechno jinak; ty rozpoznávají, je-li na CD (DVD, flashce či externím HDD) obsah hudební, video, obrázkový, smíšený či jde-li o audioCD. Nepočítaněkrát jsem je přesvědčoval, že opravdu nestojím o to, aby cokoli rozpoznávaly. Když se mi povede nakonec všechno zakázat, otevřou aspoň průzkumníka (asi aby mi udělaly radost), kterého s postupem času s čím dál vulgárnějšími komentářemi na adresu de-Billa Gejce a spol zavírám, zavírám, zavírám.

Občas se mi dokonce povede, že se nespouští nic. To blaho. Děsím se okamžiku, kdy se budu nucen seznámit s (předpokládám) hyperultramaxiinteligentizovanými win. Vista.

Znáte, prosím, někdo, řešení, chci-li, aby se woknouze diskem zabývaly jen tehdy, je-li tam autorun.inf či jde-li o hudební CD, aby si jinak připojených zařízení nevšímaly, pokud je k tomu nevyzvu a aby byla možnost i tento autorun deaktivovat?
Anonymní
Profil *
ak sa dobre pamätám, tak vlastnosti disku, autoplay a všetkým typom nastaviť NO ACTION
Miloš
Profil
Anonymní
1) Pamatuješ se dobře, ale i tak mi z času na čas woknouze vnucují průzkumníka.
2) Rád bych dosáhl situace, kdy se spouští pouze autorun.inf a audioCD, s možností kteroukoli z těchto možností v případě potřeby deakktivovat.
Šlaha
Profil
Pravým na mechaniku v Tomto počítači, Vlastnosti, záložka Automatické spuštění (nebo tak) a pohrej si s tím
Anonymní
Profil *
Miloš
Když jsi s Windowsy tak nespokojený, proč tedy nepřejdeš na Linux, co?
jozob
Profil
Ale klídek, každý používa to, čo mu vyhovuje.

Miloš
Niečo podobné sa riešilo na Živě.cz a keď dáš do vyhľadávania výraz "autorun.inf", vyhľadávač Ti "zopár" súvisiacich tém.
Miloš
Profil
Šlaha
Pohrál už jsem si tolikrát, ale k ničemu to nevedlo

jozob
Niečo podobné sa riešilo na Živě.cz ale odpověď jsem tam nenašel
Když dám do gůglu autorun.inf nebo autorun, dozvím se akorát, jak dělat cédéčka s autorunem a tak podobně, což mi nikterak nepomůže.

existuje nejaký tweakovací nástroj, nebo zápis do registru, který by to vyřešil?
jozob
Profil
Miloš
Tuším, že Powertoys for Windows XP by mohli pomôcť.
DoubleThink
Profil *
Šikovný je taky Tweaking Toolbox XP
Miloš
Profil
Powertoys for Windows XP mám, ale tam je buď vypnutí automatického spouštění audioCD a výměnných disků. nebo zákaz na konkrétní jednotce, v ostatních případech mě odkazuje na tento počítač --> pravé myšítko na jednotce…, což už tu bylo. Řešení jsem nenašel ani pomocí jinak vynikajícího Qteq-dotec X-setupu
Miloš
Profil
jozob & Anonymní
Copak je možná jen naprostá polarita vyhovuje × nevyhovuje? Vždyť je to nesmysl. V určitých ohledech mi woknouze vyhovují, ale vadí mi na nich dost věcí, ke kterým (doufám-li v řešení) hledám odpověď; když má ale někdo dominantní postavení na trhu a jeho produkty jsou (jak v čem) špatně ovladatelné a nápověda je dobrá jen tehdy, když se na nic neprám a je tak si ji pročítám…

DoubleThink
Tweaking Toolbox XP jsem zkusmo nainstaloval, automatické spouštění v něm nenašel; už jsem müde, zkusím se na to kouknout zítra. Ď
Miloš
Profil
Nakonec jsem zrušil veškeré samospouštění a prohledávání pomocí již zmíněného Qteq-dotec X-setupu (umí toho opravdu mnoho) volbou System --> AutoPlay --> Troubleshooting --> Shell HW Detection Service, kde jsem odškrtnul políčko Enable shell HW Detection Service.

Je zvláštní, že Woknouze (před pravé myšítko na zařízení) mají pod přehrát automaticky ve všech případech „Vždy se dotázat na výběr akce“ a Powertoys for Windows XP má zaškrtnuto, že se automaticky přehrávají jak CD, tak výměnné disky.

Sice je škoda, že se mi k tomu všemu nepovedlo zprovoznit autorun.inf a audioCD, ale stávající řešení má nespornou výhodu – žádně prohledávání připojeného média, neboli žádné zdržování. Aspoň tak.

Pokud by ale někdo přišel na řešení původní otázky, byl bych rád.
Anonymní
Profil *
Měl jsem podobný problém s autorunem. Všude kde to šlo jsem dával "žádnou akci" nebo tak něco ale stejně to nepomáhalo (možná byl problém v chybějícím SP2). Už jsem z toho byl docela naštvanej, protože mi to občas i přerušilo vypalování. Nakonec jsem vygoogloval na "vypnutí autorunu" podrobný návod, kterou proměnnou v registru autorun zcela zakázat. Od té doby také přestala poblikávat kontrolka mechaniky.
Omlouvám se jestli tenhle příspěvek nikomu nepomůže, ale pokud uživatel umí poklepáním na ikonku CDčka spustit jeho autorun, tak doporučuju autorun úplně vypnout.
Miloš
Profil
Anonymní
Autorun jsem nakonec taky úplně vypnul (viz můj předchozí příspěvek) pomocí tweakovacího programu. Uznávám, že zásah do registru je jednodušší (ví-li jeden, co a kam napsat, respektive kde co umazat).
Podělíš se, pls, o vygůglovanou informaci?
Anonymní
Profil *
tuším že to bude tohle:
"Natvrdo cez regedit, opravit v kluci: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom hodnotu AutoRun na 0"
(http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=115498&EXPS=%22AUTORUN%2A %22)
tpikalek
Profil *
Když jsi s Windowsy tak nespokojený, proč tedy nepřejdeš na Linux, co?
Linux to dělá taky (s KDE3.5 nebo novější; nebo třeba SuSe to má přímo i se starším KDE), ale jde to stiskem tří tlačítek úplně vypnout.
Taky mě to jeden čas štvalo, jenže proto, že mě to ukazovalo 2x - jednou jako SuSe plugger a podruhý prímo KDE (verze 3.5.1) :o)
boban
Profil *
zadej do spustit gpedit.msc (Zásady skupiny) otevři Konfigurace počítače/Šablny pro správu/Systém.
V pravé časti wokna 6 od spodu je vypnout Automatické přehrávání, proklikni to a vyber povoleno !!!
To samé udělej v sekci Konfigurace uživatele !!! Restartuj a máš po starostech. Jinak pro ty komu to naopak vadí, že jim CD samo nespouští vyberou Zakázano!!!!
Miloš
Profil
boban
Díky za tip s gpedit.msc. BTW má šanci člověk, který toto nezná, nalézt informaci, že takové nastavování existuje? A kolik dalších takových utajených udělátek ještě je? Jako třeba příkaz control userpasswords2. Myluju Byla Gejce :-(((

--

Autorun (jakýkoliv) jsem už zakázal pomocí X-setupu (viz výše), takže žádné zdržování prohledáváním při připojení zařízení/disku.
Zajímá mě ale (víte-li kdo, jak na to), jak v XP zpátky k autorunu alla win <= 2000. Aby si šáhly pouze po tom, jestli najdou soubor autorun.inf respektive jestli je to audio CD a o nic dalšího a jiného se nestaraly.
Anonymní
Profil *
Nejlepší je autorun vypnout, audio CD v době velkých disků a formátu MP3 stejně nepoužívám a instalace programu z CD lze spustit i ručně.

Tak si říkám, čím složitější, tím lepší :-). Už se těším na diskuse typu: "Lednička mi nechce vydat pivo" "tak třikrát ťukni na panel ledničky, otevři menu: inteligentní vyhledávání potravin/kuřecí maso/vaření/odstranění zbytků a tam zaškrtni vlastní režim, tím systém ledničky pochopí že ti má příště vydat všechny potraviny" "Nebo použij konfigurátor RTZB na HZIJ s protokolem JHS ve verzi 4.58.66.24 nebo UPWFG a parametr -lwomh".
Chci tím říct, že někdy člověk musí hledat nastavení naprosto triviálních pomůcek někde, kde by to absolutně nečekal. Doufám že tahle fóra čtou i autoři aplikací, kteří taková menu tvoří.
Miloš
Profil
Anonymní
Nejlepší je autorun vypnout
Ale jo, jenom mi přijde divné, že po „superinteligentizování“ („vylepšování“) Woknouzů není možné (?) nastavit něco tak jednoduchého, jako to, co tam bylo doposud. Je to jako kdybych chtěl třeba po Šporclovi, aby mi zahrál Kočka leze dírou a on to neuměl.

někdy člověk musí hledat nastavení naprosto triviálních pomůcek někde, kde by to absolutně nečekal
a co verze woknouzů, tak pokud možno pod jiným názvem a na jiném místě :-(
tony
Profil *
Start->Spustit->regedit najdi si klíč:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom\

položka Autorun nastavit na 0
Miloš
Profil
tony
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom\
položka Autorun nastavit na 0

A to udělá co?
pavel2
Profil *
co by to asi tak delalo, milosi? zakaze ti to autorun.
kdyz hodnotu nastavis na 1, tak analogicky autorun povolis.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0