Autor Zpráva
Miloš
Profil
Zcela náhodou jsem objevil neuvěřitelnou vlastnost Woknouzů, která funguje jak z průzkumníka, tak z TCMD.
Uložím-li (Firefoxem či MSIE) stránku i s obrázky (webová stránka kompletní, respektive úplná webová stránka), uloží se to jako index.html (dejme tomu) a adresář index_soubory.
Jakmile smažu soubor, smaže se zároveň i adresář.

Chci-li adresář zachovat, musím soubor index.html přenést jinam (adresář zůstane na svém místě) a smazat jej tam, nebo na původním místě z příkazové řádky del index.html. Aby nebylo podivného chování dost, stačí vytvořit na stejném místě soubor zcela prázdný nejaky.htm(l) a adresář nejaky_soubory, není nutné je ukládat z webu; pokud má však soubor jinou příponu (třeba txt), k samovolnému mazání nedojde.


Netušíte někdo, jak to, že se bez vyžádání a bez výstrahy smaže adresář spolu se souborem?
*Čvachta*
Profil *
Někdo ve vlastnostech index.html je přiřazena vazba na ty soubory. Teda, spíš to bude obráceně. Hledej...
Miloš
Profil
V jakých vlastnostech? Ve vlastnostech konkrétního souboru nic není, v záložce typy souborů (možnosti složky) jak by smet.
BTW nejde výhradně o index.htm(l), ale o cokoli.htm(l), neboli například dvojice koza.html a koza_soubory, nebo třeba kokuspokus.html a kokuspokus_soubory,
koudi
Profil
to je tak nějak standatní chovaní winxp aby se zjednodušila práce se uloženými stránkami méně znalým uživatelům - ty to prostě berou jako jednu stránku (a nezajímá je, že se může skládat z mnoha souborů) a tak k tomu taky přistupujou wokna. IMHO.
Miloš
Profil
Volal jsem kamarádovi, chovají se tak i W2000. A rozhodně to nepovažuji za standardní.
Je-li něco takového možné (je-li to součástí architektury Woken) je to další bezpečnostní díra, (b)IMHO by se tak mohl chovat třeba i virus – smazáním napadeného souboru by se vymazala všechna data na disku (podle Švejkova „zabili jste nám arcivévodu a tak dostanete přes držku“).
filip186
Profil
Windows 95 se choval stejně
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0