Autor Zpráva
japlavaren
Profil
mám problém, vymazal som omylom nejaké systémové súbory a teraz pri spustení vypisune
NTLDR is missing

čo mu chýba??
habendorf
Profil
Co třeba zagooglit?
http://www.computerhope.com/issues/ch000465.htm
japlavaren
Profil
no, a nieco po slovensky/cesky
Gekon
Profil
NTLoader... tenhle program se pravděpodobně ztratil při instalaci OS, a je naprosto nutný.... bez něj si ani neškrtneš. musíš reinstalovat wokna
djlj
Profil
musíš reinstalovat wokna
Nemusíš. Někde si stáhni soubor "ntldr" a nahraj jej do rootu tvýho disku, kde máš nainstalovaný Windows.
Dero
Profil
Nemusíš. Někde si stáhni soubor "ntldr" a nahraj jej do rootu tvýho disku, kde máš nainstalovaný Windows.

Pokud je to jen trochu možné, tak bych přesto preferoval kompletní reinstall. U tohoto problému člověk nikdy neví, co všechno chybí.
japlavaren
Profil
no, každopádne to tam najprv dám, potom zazálohujem informácie a reinštalujem. ale mám dotaz. mám nejaký d.ebilný bios, a nedá sa nastaviť bootovanie z diskety. iba z cd alebo disku. a neviete kde stiahnuť bootovacie cd??
jozob
Profil
japlavaren
"neviete kde stiahnuť bootovacie cd??"
Môžeš si ho vyrobiť sám. Stačí ak v napaľovaciom programe zvolíš "bootable CD". Program by sa mal spýtať, odkiaľ chceš systém prekopírovať, tam môžeš použiť disketu.

A inak by som doporučoval Ultimate Boot CD.
japlavaren
Profil
teda, dám nero, bootable cd, a ako zdroj to, čo je na bootovacej diskete. alebo ten súbor, ktorý chcem aby sa spustil??
japlavaren
Profil
kašlať na to, preinštalujem ho
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0