Autor Zpráva
Gekon
Profil
Ahoj,
prosím poraďte nějaký fígl nebo prográmek na zálohovaní dat, souborů, uživatelského nastavení apod. ve Windows XP. Děkuji...
Peca
Profil
Start -> Programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Průvodce přenesením souborů a nastavení
Ale určitě se dá nají i nějaký jiný externí prográmek.
Gekon
Profil
Jojo, díky... já bych právě potřeboval něco spolehlivějšího, externího, prostě cokoliv, v čem nemá prsty Mrqosoft
Miloš
Profil
Otázka je, co všechno (ne)zálohovat.
Zálohovat je záhodno operační systém (pro případ jeho kolapsu), vlastní uživatelská data (např. dokumenty), případně ještě uživatelské nastavení.

Záloha systému – vytvořit si bod obnovení (standardně je to program rstrui.exe, ke kterému se lze dostat: Start --> Programy --> Příslušenství --> Systémové nástroje --> Obnovení systému).

Zálohy dokumentů a uživatelských nastavení (Documents and settings) lze sice vytvářet pomocí windowsího Zálohování (ntbackup.exe, neboli Start --> Programy --> Příslušenství --> Systémové nástroje --> Zálohování), ale nikdy jsem tomu nepřišel na chuť. Zálohuju ručně, a to buď na externí HDD, nebo vypaluju (dříve CD, dnes už DVD; ideální je k tomuto účelu DVD-RAM, ale ne každá vypalovačka s ním umí) – inkrementální kopírování (přepsat pouze starší soubory).

Žádná záloha není 100% bezpečná – poškrábané CD (u DVD ještě hůř), magnet na HDD (položíš ho na reprobednu), zloději, požár, povodeň… Při tom množství dat až by se jeden vůbec bál nějaká mít :-)

Resumé:
Za rozumné považuju bod obnovy + uživaelská data alespoň v jednom exempláři mimo PC (pro paranoiky dvakrát, z toho jeden exemplář v jiném domě, třeba u rodičů nebo v práci).
Bod obnovy vytvořit vždy před nějakým větším zásahem do systému (co je větší zásah? Pro někoho nový HW, pro jiného nový program…). Soukromá data zálohovat podle potřeby.

Při dodržování těchto pravidel je 99% šance, že zálohy nikdy nebudou zapotřebí. Jakmile však nejsou, vždycky se to nějak hloupě semele a data jsou fuč.
jozob
Profil
OT:
Gekon
"prostě cokoliv, v čem nemá prsty Mrqosoft"
Pekne si to napísal :-)
Gekon
Profil
jozob
Ďakujem :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0