Autor Zpráva
Gekon
Profil
Zdravim, tenhle večer už můj třetí dotaz:
Mám dva počítače: stolní PC a notebook: potřebuji je navzájem propojit. Síťový kabel mám, na obou počítačích mám síťovou kartu... problém je v tom, že nevím, jak je pak nakonfigurovat, aby se mezi nimi daly přenášet a sdílet data apod... oba dva mají win XP, tak jsem zkusil průvodce nastavením sítě, který mi vytvořil nějakou instalační disketu, která mi byla stejně na (exkrement). Poradíte mi? Děkuji převelice
bojars
Profil
Mal som podobný problém na Vianoce: W98 + W/XP/Pro. Ty to budeš mať jednoduchšie, keď sú obidva XP. Áno treba tú disketu, tou sa Ti nakonfiguruje pripojenie, len počítače treba spojiť prekríženým "cross" káblom.
izsak mi vtedy hodil o prekríženom kábli tento link:

http://www.lanshack.com/make-cat5e.aspx
Gekon
Profil
to je divný... kámoš si ke mně jednou donesl notebook, a stejnym kabelem ty kompy propojil....
bojars
Profil
Gekon mne kolega v práci vo štvrtok vysvetľoval, že si doma komp s notebookom prepája tiež cez "cross- link".
Gekon
Profil
No, jak tak zjišťuji, tak ten Crosslink mám, jestli je to tohle:

Jinak se tomu říká RJ45... takže co mám teď udělat?
habendorf
Profil
Z toho vůbec nevyplývá, že máš crosslink.
Gekon
Profil
????
Mám prostě tenhle kabel, na obou koncích tenhle pinový konektor, na obou počítačích to do síťovky pasuje, tak v čem je problém???
habendorf
Profil
Mám prostě tenhle kabel, na obou koncích tenhle pinový konektor, na obou počítačích to do síťovky pasuje, tak v čem je problém???
Otázkou stále zůstává, jestli to je crosslink.
bojars
Profil
Gekon keď sa pozrieš na ten odkaz, ktorý som Ti nechal hore, tak by si si mohol všimnúť, že tie dva káble naľavo a napravo majú iné poradie... a to je to (cross) prekríženie.
Peca
Profil
Mrkni se na barvičky jednotlivých vodičů v koncovce. Jestli obě mají stejnou posloupnost barev, tak není křížený. Pokud by byl kabel dělaný podle normy, tak by u kříženého měla jedna kocovka začínat zelenou a druhá oranžovou (z pohledu jakoby ze spodu).
Gekon
Profil
Peca: Jo, jedna začíná světle zelenou, a jedna vyblitě oranžovo-lososovou... takže co teď?
bojars
Profil
Keď používaš spojenie viacerých počítačov, tak ideš cez router, pri ktorom nepotrebuješ prekrížený kábel.
Keď spájaš napriamo dva počítače cez sieťovky potrebuješ prekrížený kábel.
(asi tak nejak)
Gekon
Profil
bojars
Jo, díky, to už jsem zjistil... ale když mi nefunguje ta zkur*ená disketa (sorry, už me dneska Bill naštval asi po třetí), tak co mám dělat?
bojars
Profil
když mi nefunguje ta zkur*ená disketa

predstav si, že ja na veľkom kompe nemám disketovú mechaniku, tak som musel na konfiguráciu počítača s W98 použiť CD, a to tak, že počítači, ktorý je pripojený na internet som spustil toho sprievodcu zdieľania pripojenia a potom som zobral inštalačné CD W/XP a spustil som tohoto sprievodcu na druhom počítači (W98) a šlape to už vyše dvoch mesiacov.
Gekon
Profil
aha, ok, dík, vyzkoušim
peteo
Profil
stačí inštalačné cd. bez problémov pripájam notebooky (only s Win XP). voľbu disketa ignorujem, netreba disketu (posledná voľba). a funguje to.
Gekon
Profil
takže prostě propojím kabelama, zase zapnu to nastavní sítě, dám volbu netřeba disketa, pak vložim CD do druhýho kompu, a co?
bojars
Profil
Gekon a spustíš to nastavenie prepojenia aj na tom druhom kompe.
tpikalek
Profil
Přesně takhle jsem to kdysi dělal a ono nic. :o)
Bylo tam totiž nastavený DHCP (od instalace), musel jsem to předělat na pevnou adresu.
nic neviem
Profil *
ok , takze sme sa nakoniec aj tak nedozvedeli ze jak sa to nakonfiguruje, hlavne ze mudrlanti tu davaju o tom ci ma cross kabel alebo nema, vec ktora sa da napisat jednou vetou tu rozpisete na 15 prispevkov, a to podstatne , konfiguracia site medzi dvoma pc sa tu clovek aj tak nedozvie
WanTo
Profil
Gekon
Odpovídá druhý počítač na pingy?
japlavaren
Profil
xp som propájal taky. dá ti to asi 10min roboty. otvor na oboch PC síťe a zapni LAN spojení/defaultne vypnutý/ pak ich propoj s resetni. ak se nespojí, tak na nich nastav síť/ovládací panely/ resetni a ide
DoubleThink
Profil *
Jen pár dodatků:
* pokud jsou oba Windowsy typu XP, tak je disketa zbytečná
* je velmi vhodné nechat proběhnout na obou PC průvodce vytvořením sítě (dojde ke změnám v konfiguraci DHCP serveru, ke kterému se jinak nedá ani pořádně dostat - zjeména při sdílení internetu se to tak musí udělat
* crosswired (překřížené) UTP už dnes není nutné - moderní síťovky (dnes už i moderní switche) dokážou typ kabelu detekovat.
* doporučuje se povolit Klienta sítě Microsoft - závisí na něm mountování síťových tiskáren a disků.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0