Autor Zpráva
Schmutzka
Profil
Myslím klasický velký obal na DVD. Tak, abych si mohl popsat boční, přední a zadní stranu. Pokud někdo má šablonu, bylo by to nejlepší. Stačí i jiné možnosti, jestli existují.
Gekon
Profil
Schmutzka
Existuje spousta programů, umí to i Nero, jinak namátkou Cover designer, DVD layout maker aj.
Tomik
Profil
Doporučuji http://www.cd-popisovac.cz ...

V minulém CHIPU vyšel k volnému užívání zdarma, pokud ten CHIP ještě někde seženeš...
Schmutzka
Profil
Dík, ale otázka je na Excel.
Gekon
Profil
A proč zrovna Excel? Mimochodem, napsal jsi: "Stačí i jiné možnosti, jestli existují."
Schmutzka
Profil
Myšleno v Excelu. Protože je to nejjednodušší.
roberta
Profil
Schmutzka
Myšleno v Excelu. Protože je to nejjednodušší.

tak to je omyl. excel nie je primárne určený na tvorbu obalov na DVD, pokiaľ sa nemýlim :) V tých hore spomenutých programoch je tvorba obalov oveľa jednoduchšia a výsledný efekt si nebudeš vedieť vynachváliť!
Schmutzka
Profil
Ehm, zkusím nastolit otázku jasněji. Vypadáto, že je to třeba:

máme excel a v něm chceme udělat šablonu na dvd obal (klasický velký, nevypadá jako cd obal).

Reagujte, pls, na tento dotaz a ne na nějaké idilické dotazy, o nichž není řeč. Děkuji
Kajman_
Profil *
No nastavíš si šířku toho celého na 272mm a výšku na 184mm a máš to.
Schmutzka
Profil
a v pixelech je to kolik? mám tam v závorce pixely a nalevo od toho je jakási jednotka, ale milimetry to nejsou
Schmutzka
Profil
-
Schmutzka
Profil
-
Schmutzka
Profil
mohl bys udělat šablonu a hodit ji někam na net nebo ji poslat na mail? tomas.vot@gmail.com
Gekon
Profil
Ježišikriste, dokážeš pochopit, že to mnohem jednodušeji, rychleji, kvalitněji, přehledněji a lépe uděláš v čemkoliv jiném, než v Excellu? A hlavně jsi psal, že Stačí i jiné možnosti, jestli existují.!!!
Schmutzka
Profil
Vpoho, klídek. Psal jsem taky, že se to vztahuje interně k Excelu.
roberta
Profil
tak si v exceli zapni panel nástrojov kreslení. nakresli obdĺžnik, pravým tlačítkom vlastnosti a tam nastav velkosť (dá sa aj v mm), a takto postupne si ten obal nakresli a vytlač...
Schmutzka
Profil
ok, thx, a kolik mm je hřbet od levého okraje a jak je ten hřbet široký? v mm
roberta
Profil
to sa nastavuje v soubor -> vzhled stránky
roberta
Profil
a v pixelech je to kolik

niekde dávno som čítal, že 1 pixel je 1/75 cm, ale to sa už asi zle pamätám...
Schmutzka
Profil
myslím toho obalu, hřbet obalu, jak je široký a kolik je od levého kraje obalu
PerToon
Profil
roberta- Tak samozřejmě záleží na tom, jaký máte DPI. Když máte počítačoivou kvalitu, tak je to 72 pixelů na palec - 2,52 cm. A když tiskovou, tak 300 pixelů na palec.
DoubleThink
Profil *
Absolutně mi není jasné, proč se snažíte namamlasit pixely tam, kde je to úplně kontraproduktivní.
Použijte radši absolutní jednotky (nezávisející na DPI) - třeba cm nebo mm
Schmutzka
Profil
já bych to rád v milimetrech, šířka hřbetu a jeho vzdálenost od levého okraje obalu; pls, neodbíhejte furt od tématu, dyť se tady nic nedovím a je tu jen spam, tohle jsem od takového serveru nečekal, zaobíráte se úplně něčím jiným, než potřebuju vědět; spory o pixelých si vědte ve svém dotazu, sem to nepleťte, děkuji
ah01
Profil
Smím se zeptat, proč je tak nutné použít zrovna Excel? Nejdřív jsem myslel, že máte nějaká tabulková data, která chcete na obal umístit - tuto možnost, ale ztrácíte ve chvíli, kdy obal začnete "kreslit" (minimálně vy smyslu funkcí Excelu).

Ani nevím k čemu to přirovnat, řekněme, že je to je jako zatloukat hřebíky šroubovákem ...

Omlouvám se za OT, prostě mě zajímá Proč Excel?
Schmutzka
Profil
už jsem na to odpovídal lol, protože to potřebuju co nejjednoduššeji, u kámoše nebudu určitě shánět nějaký software, abych mu to během chvilky ukázal
ah01
Profil
Jestli má "kámoš" Excel, dalo by se předpokládat, že bude mít i Word, který je pro tento úkol přeci jen o trochu vhodnější.

Osobně bych v takovém to krajním případě ve Wordu vytvořil tabulku a nastavil ji požadované rozměry. Sice to taky není ideální řešení, ale přeci jen o mnoho lepší než Excel.
Schmutzka
Profil
mně stačí ty rozměry, chápete to? nespamujte offtopicem lol
roberta
Profil
keď začneš kresliť vľavo hore, tak vzdialenosť od ľavého okraja si nastavíš v vzhľade stránky
habendorf
Profil
Koukám že debata má úroveň.

278×187 mm

Ale taky mi není jasné, proč si prostě jedno DVD nezměříš, nebo proč nezagooglíš. O excelu ani nemluvě.

Jinak hřbet má 7 nebo 9mm podle typu krabičky. No a z toho už si to vypočítáš, ne?
Schmutzka
Profil
ha, děkuju, konečně někdo inteligentní
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0