Autor Zpráva
Michalek
Profil
Zdravim vsechny a prosim o radu.

Snazil jsem se trosku si porychtovat registry (sam) a jak to tak byva, nepovedlo se a pocitac prestal fungovat. Registry jsem samozrejme mel v souboru .reg.

Bohuzel, nenasel jsem zpusob jak to nejak vratit...

Ve win98 to slo jednoduse, stacilo zazalohovat dva soubory a v pripade potizi je nahrat zpet, ale ve winXP ty soubory nejsou.

Nevi nekdo, jak zazalohovat (tak to skoro umim) a uspesne obnovit (tak to uz neumim) registry ve windows XP (SP2)? Diky.
Fred
Profil
Někde v systémových nástrojích je Obnovení systému, já to mám dost překopaný takže si nejsem jistý kde je to normálně, ale když se kouknu na cíl zástupce tak je to tady %SystemRoot%\System32\restore\rstrui.exe
habendorf
Profil
Ano, jen upřesním, v základní podobě je to start - programy - příslušenství - systémové nástroje - obnovení systému.
Otázkou je, jestli jsi si předtím uložil bod obnovení.
Podle otázky tipuji že asi ne... :o( , ale možná se vytvořil automaticky (dělá to např. před instalací SW).
Michalek
Profil
Tohle samozrejme znam, ale po restartu neslo ani se prihlasit (protoze pri nabihani to hodilo kritickou chybu) a posledni znama funkcni konfigurace taky nesla.

Potreboval jsem z DOSu (?) obnovit registry...
Fred
Profil
A do nouzovýho režimu (F8) to nejde?
Michalek
Profil
Prave ze nic neslo, potreboval jsem se prihlasit a pri hlasce "Nacitam" to hodilo chybu a seklo se to.

Ptam se dopredu, ted jsem na novy instalaci windowsu (nepomohla ani dvouhodinova oprava z orig CD)

Potreboval jsem jenom vlozit do registru jeden udaj ze zalohy :-) Ale bohuzel, asi se to neda udelat.

Zkousel jsem Ultimate Boot CD, nabootoval mi linux a "naboural" se do registru, ale neumel importovat .reg ... To fakt neni zadny zpusob jak to udelat? :-?
Fred
Profil
A co zkusit dát ten disk do jinýho počítače jako slave a zkusit to přepsat z něj, nejsem si jistý ale možná ?
habendorf
Profil
A co zkusit dát ten disk do jinýho počítače jako slave a zkusit to přepsat z něj, nejsem si jistý ale možná ?

A nebo do toho stejnýho počítače :o)
Michalek
Profil
hehe, notebook... :-)
habendorf
Profil
Nabootovat z CD (diskety, flashdisku, po síti, jakkoliv) a pak regedit, to by nešlo?

Při nejhorším reinstall, není to tak hrozný,ostatní SW by měl zůstat nainstalován.
Michalek
Profil
Jak rikam, uz jedu na novy instalaci.

Reinstall nepomohl, ta hodnota v registrech se neobnovila...
Jak nabootuju z cd (usbcka, po siti) do windowsu? nejak se mi to jeste nikdy nepovedlo;
kazdopadne diky za vsechny rady do budoucna

PS: Slo o HKEY_LOCAL_MACHINE/Microsoft/Windows/Rpc - kvuli instalaci diderotu, takze tenhle klic nikdy nemazte, bez SP2 to jeste jde rozchodit, ale s nim uz ne :-)
Marek Janů
Profil
Reinstall nepomohl, ta hodnota v registrech se neobnovila...
Jak nabootuju z cd (usbcka, po siti) do windowsu? nejak se mi to jeste nikdy nepovedlo;
kazdopadne diky za vsechny rady do budoucna



Napíšu Ti něco o bootování:

V BIOSu se nastavuje pořadí jednotek ze kterých se má bootovat. Dříve to bylo A,C - C,A. Potom CD-ROM, C, A atd. Někdy je tam také m ožnost ze sítě - ovšem asi na to je potřeba speciální karta, jako pro zapínání počítače impulsem síťové karty. Ale to už jsme trochu jinde.

Pokud je tam nastaveno jako výchozí C je třeba to změnit.

Dříve se nastavilo A a vložila se spouštěcí disketa (systémová disketa, neboli disketa na které je systém).
V jeném případě se zobrazilo: System disk failure, insert system disk and press Enter, nebo HARD DISK SYSTEM FAIL...
Pokud je ale disk / disketa se systémem, tak se zobrazí A:\> a můžeš zadávat MS DOS příkazy.
Z CD dříve nešlo bootovat, byli potřeba prvně nahrát ovladače jednotky CD-ROM z diskety. V dnešní době lze již bootovat i z CD na kterém je systém - to jest třeba instalačka WinXP, která se už zase jenom musí bootovat přes CD-ROM, příkazem z řádky nelze spustit. Instalačka Win98 se lze běžne spustit po nabootování z diskety (u starších počítačů) u novějších opět pouze vložením CD, pokud je nastaveno bootovací. Nové bootovací CD se vytváří v Neru - zkopíruje se tam právě systém již z předem naformátované systémové diskety. Bootovat z USB jde také pouze na novějších strojích.

K přeinstalaci - zkus využít fci Nová instalace namísto Inovace! Reinstall pomůže vždy :-) Kdyby jsi chtěl informace, jak přeinstalovat celý Win, ale nechat na HDD soubory, tak mi napiš na mail: janue@seznam.cz

Myslím, že je to vše, kdybys chtěl ještě jakékoli rady ohledně spouštění systémů - úpravě systému před nabootováním tak napiš.
Anonymní
Profil *
mam takovej problem clone cd -nevi mjaka verze-mi zmenila neco v registrech a ted mi nefungujou mechaniky....obnovení systému mi nepomohlo a kdyz se dle navodu na netu zkoušel registr upravit jed soubor tam chybel.ovladace taky nic neresej....jestli vite odpoved tak mi prosimvás napište na .............zdimacka@quick.cz........ newim kdy se sem dostanu diky. [b][/b]
shapet
Profil *
HKEY_LOCAL_MACHINE\SAM Sam, Sam.log, Sam.sav
HKEY_LOCAL_MACHINE\Security Security, Security.log, Security.sav
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software Software, Software.log, Software.sav
HKEY_LOCAL_MACHINE\System System, System.alt, System.log, System.sav
HKEY_CURRENT_CONFIG System, System.alt, System.log, System.sav, Ntuser.dat, Ntuser.dat.log
HKEY_USERS\DEFAULT Default, Default.log, Default.sav

Toto jsou soubory Registru pro Windows XP. Obnovit se daji (obtizne) z konzoly pro zotaveni,nejsnadnejsi je cesta PARALELNI instalace WIN XP na nejlepe jiny disk. V "System Volume Information" puvodni instalace najdete zalohu(dle data - snapshot,nevolte tu posledni),odklepnete,po restartu bude nabidnuta volba systemu - vyberte Vas puvodni. Po uspesne oprave ponechte paralelku jako zalohu pro dalsi neuspechy.
Dalsi velmi dobry postup je s pouzitim PE-Builderu.
Jinak je cely postup az prekvapive dobre popsan u samotneho Mrkvosoftu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0