Autor Zpráva
student
Profil *
Chcete levnou klientskou (peer) anténu pro 2,4GHz? http://plechovka.kvalitne.cz/ jsem chudý student a napadlo mě přivydělat si výrobou těchto antén, zároveň vím, jaké to bylo, než jsem se tyto antéy odhodlal vyrobit. Děkuji za Váš zájem a za moji podporu.
thingwath
Profil
A aspoň zhruba vyzařovací charakteristiku k tomu máš? :-)
Gekon
Profil
student
Jo, o tohle bych měl celkem zájem, cena je to krásná, ale co vše potřebuju k tomu, abych jí mohl používat? Žádnou kartu do PC nemám, ani jsem se s Wi-Fi nikdy nesetkal, takže nevím.
A hlavně jakou bych s tím měl rychlost, a jestli bych vůbec něco chytal... Bydlím v Praze na kopci v Modřanech, výhled mám na Petřín, ale stejně...
student
Profil *
Jistě, grafy jsou na jiných webových stránkách. Vyzařovcí úhel je asi 50°. Dělám to podle počitadla, kde zadáš průměr a spočítá ti to délku, délka zářiče byměla být vždy 31,5mm kvůli impedanci. Zatím dělám zářič z měďi, ale kdyby byl větší záje, tak dáme mosaz :-ů Zkusím sem hodit nějaký odkazy, jen co to najdu. Mám tam množstevní slevu, aby to aspoň trochu odbejvalo. Při té ceně 150 dostanu asi tak 50Kč na hodinu práce, což myslím není zas až tak moc...

Gekon koupíš levnou http://i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1594&it=9379 PCI WiFi 2,4 GHz kartu s pigtailem http://i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1617&it=9217, který je zakončený na N male ten pigtail může být dlouhý i přes deset metrů. Praha je hodně zarušená, já ti tu plechovku klidně prodám, ale před tím doporučuju, aby sis nechal změřit signál. Pokud bude stačit 10dBi plechovka, tak není problém. Záleží na vzdálenosti. Jinak některá síta mají až 30dBi (v bazaru za 1300) nebo taky yagi mají až 17dBi... jinak jsem rád, že má vůbec někdo zájem.. teda nemyslím jen o moje antény, ale o wifi, rád poradím.
student
Profil *
Jinak když bych k té plechovce přibastlil trychtýř, tak se tím dá zvýšit zisk až o 7dB
Gekon
Profil
Aha, ale změření toho signálu stojí celkem velký love, co? A já jakožto student jsem na tom podobně jako ty:))
Každopádně zájem mám opravdu veliký
student
Profil *
Gekon
Kdybych v Praze bydlel, tak bych ti to změřil zadarmo. Taky by se někdo našel... ten kdo má všude reklamu na měření za to chce jistě i nejvíc. No můžeme to tady do fóra napsat: našel by se někdo schopný/ochotný změřit tadyhle Gekonovi signál. Dělá se to notebookem s wifi pcmcia kartou s externím konektorem a opět pigtailem a na konci anténa. Měl by sis ale prvně zjistit, kam se chceš připojovat, podívej se na interetu na internetové poskytovatele/sdružení či czfree a zjisti si, kde mají nejbližší vysílač a jestli se můžeš připojit svou technologií (v czfree je dokonce nějaká ta konektivita zdarma :-)) nebo se podívej rovnou na czfree a vznes tam dotaz jestli se můžeš a kam připojit z adresy, kterou uvedeš.
tpikalek
Profil
Mě signál změřili zadarmo. Už si to moc nepamatuju, ale přišel sem chlápek s notebookem a anténou a cosi asi 10 minut klápal a řekl, že je perfektní.
Za 4000 mám anténu, přístupový bod, switch na 4 PC a síť po celým baráku. Platím 380Kč měsíčně za 512kbps s agregací 1:12 (normálně je to tak na 300kbps) a bez omezení přenesených dat.
Nemůžu si stěžovat, protože bydlím na malé vesnici (500 obyvatel), kde máme asi 2 poskytovatele WiFi.
student
Profil *
Ano, komerční ISP někdy měří zdarma, já ale netuším k čemu se chce Gekon připojit. Důležitá je přímá viditelnost a pokud na té vesnici jsou dva ISP, tak tam je signál všude odkud vidíš na vysílač. tak. O cenách by se toho dalo napsat hodně :)
thingwath
Profil
On to, zdá se mi, taky netuší, tak asi jen chce sehnat někoho, kdo se mu koukne co a jak dobře u sebe může chytit.
student
Profil *
kdo se mu koukne co a jak dobře u sebe může chytit.

No ale myslím že v Praze by bylo dobrý se porozhlédnout prvně od koho to chci a podle ceníků. Signál je věc ISP, ne jeho, navíc názvy síti, co najde mu nic neřeknou. V Praze 5 je vysílač, ke kterému se může připojit kdokoli... Možná by bylo dobré (pro něj) něco takového, prý to má být v celé praze.
Gekon
Profil
prý to má být v celé praze.
Jo, o tom jsem taky četl, ale to by nesměla pos*aná EU dělat problémy se zdravou konkurencí na trhu :((
No, měl jsem v úmyslu se připojovat zadarmiko, jsem někde četl, že ňáká frekvence (myslím že 2,5 GHz) je zadarmo
gajdynator
Profil
Gekon
jsem někde četl, že ňáká frekvence (myslím že 2,5 GHz) je zadarmo
Je. Ja na nej bežím. U nás sa začal tlačiť ďalší operátor a rušil nás - to boli výpadky...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0