Autor Zpráva
Miloš
Profil
Word mě neustále překvapuje :-( Proč vkládá mezeru?

Napíšu-li dejme tomu nějaký text… a chci posléze ponechat jen výpustku (zbytek nahradit něčím jiným), označím si nějaký text jako blok a vložím ze schránky dejme tomu blablabla, word mezi blablabla a … vloží mezeru: „blablabla …“.

Rovněž chci-li u textu například bez názvu, Ahoj swjěte… umazat to bez názvu, včetně mezery, označím jako blok (třeba vyhledáváním, je to tam několikrát) a smažu, mezera se nesmaže, respektive smaže a vytvoří znovu.

Chci-li ale do výrazu slova vložit ještě jedno „slo“ (stejným způsobem přes schránku), vznikne zcela bezproblémově sloslova, bez jakékoli nadbytečné mezery.

Stejně tak mažu-li výše uvedeným způsobem písmena uprostřed slova (třeba například), žádnou mezeru to nepřidá.

Proč je Word nevyzpytatelný jak Mona Lýza? (Nepište, že proto, že je od M$, to vím taky).
Hugo
Profil
Miloš

Protože Word a podobné programy jsou dobré tak na napsání dopisu. Pokud chceš mít nad dokumentem skutečnou kontrolu je nutné použít textové procesory typu TeX, LaTex apod.
smajli
Profil *
Miloš
je to jednoduché, do schránky i s kusem textu sis přenesl mezeru, nehledej v tom vědu.
smajli
Profil *
Miloš
jo, a word má v nastavení taky Inteligentní vyjímání a vkládání, tak si zkontroluj co tam máš zatržené
J
Profil *
Word není zas až tak špatnej :-) Ovšem čím vyšší verze, tím víc "komfortu" nabízí - když chcete mít v dokumentu opravdu jen to co si tam napíšete, je potřeba v Nástroje - Možnosti nebo v Nástroje - Možnosti automatických oprav odbourat nabídky které jsou tam zaškrtnuty a Vám se zrovna nehodí.
izsak
Profil
Nech sa sebaviac snažím, ale presne to čo označím mi Word nakopíruje do schránky a potom aj vloží do textových polí na prehľadávanie.

Po dvojkliku Word neoznačí len celé slovo, ale aj medzeru nachádzajúcu sa za ním. Po Ctrl+C skopíruje aj tú medzeru. Keď označím časť slova, slovo alebo viacej slov tiahnutím myšou, vždy nakopíruje do schránky len označený text. Nič viac, nič menej.

Taisto akýkoľvek text s medzerou (alebo viacerými medzerami) nahradzuje za prázdny reťazec (teda vymazáva) správne.

Používam klasické nastavenia dostupné po čistej inštalácii.
Kajman_
Profil *
OT
My teda ve školce vždycky volali tošku jinak...

Máte mezeru, pojedete do sběru

To budou ty krajové odlišnosti :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0