Autor Zpráva
jacob
Profil
Zdravím, táto otázka moc nepatrí do tejto diskusie, ale hádam mi niekto pomôže. Takže, nasledovná situácia: mám dva počítače, na jednom mám internet, na oboch bluetooth. Dajú sa spojiť cez bluetooth tak, aby aj ten druhý dokázal využívať internet?
Vopred vďaka.
Filips
Profil
Pokud spojíš ty dvě pc (dej hledat zařízení) tak by to mohlo jít. není to ale jisté.

Filips
jacob
Profil
No, ja ich spojím a potom mi windowsy vyhodia zopár možností, čo urobiť, medzi iným aj "network access"... Keď to použijem sa ale nič nestane, napíše mi "could not connect to the remote device".
Filips
Profil
Tak to asi bude špatně nastaveno. To bluetoohth. Zkus třeba mobil spojit to s kompem a připojit na net.

Filips
jacob
Profil
Nie, bluetooth vyzerá dobrý, na mobil sa napr. pripojí.
Našiel som ešte možnosť "Internet sharing connection", a v network setupe som nastavil jeden počítač ako host, druhý ako client, nastavil som rovnaký workgroup. Ale v tomto prípade mi internet nebehá ani na jednom z nich. Neviete prečo by to mohlo byť?
habendorf
Profil
Já mám takhle řešeno připojení PDA k netu. Prvně je potřeba vytvořit Bluetooth network pro komunikaci mezi zařízeními. Následně je třeba povolit sdílení připojení k netu - to je to tvoje Internet sharing connection. Mě to běhá úplně v pohodě.
jacob
Profil
habendorf
Mohol by si upresniť vytvořit Bluetooth network ?
jacob
Profil
Ešte mi napadlo, neviete či mi to nemôže blokovať provider? Pretože mi napadlo, že tento net by sa mal prevádzkovať len na jednom compe, a ked sa snažím pripojiť druhý, prestane behať na oboch...
Anonymní
Profil *
jacob
neviete či mi to nemôže blokovať provider?

To je IMHO nemožné.
jacob
Profil
Anonymní
Aj ja by som povedal, že nie, ale aj tak...
habendorf
Profil
jacob: Mohol by si upresniť vytvořit Bluetooth network ?

Mám udělanou normální LANku, na PC mi běží "Bluetooth LAN Access Server Driver", mezi PC a PDA je zabezpečené spojení.
jacob
Profil
habendorf
Áno, mám to rovnako, už viem, kde som mal chybu.

Ale teraz mi všetko behá, vytvorí sa spojenie, klient si nájde internet aj mi ho zobrazí v pripojeniach... problém je v tom, že mi napr. žiadnu webstránku zobraziť nedokáže, napriek tomu, že všetko vyzerá v poriadku. Netušíte prečo?
habendorf
Profil
jacob: jak máš nastavené vlastnosti TCP/IP na tom PC bez netu?
A jak jsi připojen tím prvním k netu? ADSL? Máš DHCP?
Pokud ano, zaškrtni ve vlastnostech TCP/IP obě volby na "získat automaticky".
jacob
Profil
jak máš nastavené vlastnosti TCP/IP na tom PC bez netu?
Získavajú sa automaticky, ak si to myslel.

A jak jsi připojen tím prvním k netu? ADSL? Máš DHCP?
Nie, chello.
airpoint@azet.sk
Profil *
no jacob ako si poxodil?? uz ti to funguje? ja sa na nieco taketo xystam tento tyzden - ale tiez som z toho jelen zatial... hmmm
jacob
Profil
Torchu neskoro, ale dostal som v poslednom čase mail ohladne tejto záležitosti. Takže rovno aj sem napíšem odpoveď, keby to ešte niekto v budúcnosti tu hľadal (a ospravedlňujem sa airpoint@azet.skovi, že som predtým neodpovedal, nevšimol som si...).

Napokon sa mi podarilo tento problém vyriešiť. Bolo potrebné nastaviť bluetooth tak, aby bol schopný poskytovať net. Podrobný postup v tomto článku: http://www.geekzone.co.nz/content.asp?contentid=1285 . Podľa neho to, myslím, zvládne každý...
PiKej
Profil *
postupoval som podla geekzone, akonahle dam povolenie v Internet connection sharing, vypne mi aj server... mam chello
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0