Autor Zpráva
miguel
Profil *
Zdarec všem.
Tak sem udělal chybu že sem přešel z win98 na winxp. Ale už nebylo zbytí. XP sou největší omyl na světě. ale k věci. připojim se na internet (diul-up) a do počítači mi proudijou viry, trojani apod. mám awast který to dobře hlídá ale chci se zeptat, jedtli existuje program (asi firewall) který to odstraňuje automaticky. ať nemusím otrocky mazat a klikak po jednom. nejlépe freeware
Dále mám problem s vypínáním PC respektive s ukončováním programu rundl32. musím ho prostě ručně ukončit (úplně na samý závěr) a to 2x za sebou. nepomohla oprava win přes instalačku. dvakrát sem winxp instaloval a pokaždé se ta chyba objevila po týdnu provozu.
zimmi
Profil
Avast, který to dobře hlídá... když myslíš.
j_hajsl
Profil
zkus Kerio Personal Firewall, ze začátku bude otravovat s každou blbostí, ale když ho všechno naučíš jak to na tvým pc chodí, tak pak nebude problem ...
miguel
Profil *
Tak kterej antivir?poraďte. awasta používám přes rok a neměl sem s virama problém. Akorát mě serou ty útoky.
j_hajsl
Profil
no ja používám Kerio a Avast dohromady a žádný problém nemám ... tedy nevím o něm, a jestli tu něco nalezlého mám, tak se to nijak neprojevuje ;-), v Keriu mám povolené jen známé aplikace a všechno ostatní dám BEZ DOTAZU zablokovat, jen když nainstaluju novou aplikaci, tak dám dočasně neznámým aplikacím dovolení se mě zeptat, nastavim pravidla a pak zase zablokovat.
Gekon
Profil
Hlavně je důležité, jestli máš SP2... Pak stačí používat kombinaci Avast-Kerio-Ad-aware-Firefox-Thunderbird, a za celou dobu, co tohle používám, jsem neměl kromě několika tracking cookie ani jeden vir. A vůbec, on ještě někdo používá dial-up? Přes ten nachytáš nejvíc virů
Miloš
Profil
Kombinaci Kerio & Avast mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit.
Pokud se náhodou stane, že je firawall vypnutý, pak i mně Avast hlásí blokované útoky, třeba několikrát do minuty (ADSL)

Gekon
on ještě někdo používá dial-up?
Třeba lidi, co třikrát do týdne odešlou emajl a výjimečně se podívají na nějakou stránku. BTW u nás v práci taky dial up, poněvadž vše důležité uděláme doma (beztak je toho minimum) a účet z internet v práci tak nepřesáhne stovku.

… dial-up? Přes ten nachytáš nejvíc virů
Proč? Nechápu. Jediné, co u tohoto připojení hrozí, jsou dialery, ale jinak bych ten názor považoval za pitomost.
DoubleThink
Profil *
Stačí si stáhnout záplaty a teoreticky nebudeš potřebovat ani firewall.
Pokud máš SP2 (což bys tedy určitě měl mít), tak bohatě postačí Windows Firewall - podle bezp. testů je sice málo nastavitelný, ale vysoce spolehlivý.

Jinak rundl32.exe je virus (narozdíl od rundll32.exe, což je program inicializující systémové knihovny)
Miloš
Profil
DoubleThink
Windows Firewall
nehlídá odchozí pakety.
DoubleThink
Profil *
Správně - ovšem až do aktualizace v SP2

Win Firewall SP2 hlídá obousměrně komunikaci buď prostřednictvím procesů nebo celkově portů.
habendorf
Profil
Stačí si stáhnout záplaty a teoreticky nebudeš potřebovat ani firewall.
Pokud máš SP2 (což bys tedy určitě měl mít), tak bohatě postačí Windows Firewall - podle bezp. testů je sice málo nastavitelný, ale vysoce spolehlivý.


Přesně tak, můžu potvrdit.
Miloš
Profil
DoubleThink
On byl do SP2 ve windows firewall? (možná ano, ale nic o tom nevím).
Win-firewall jsem nikdy nepoužíval, takže můžeš mít pravdu, ale myslím že ne – na Živě píšou, že win-firewall (SP2) neumí blokovat odchozí provoz, jen ho loguje.
DoubleThink
Profil *
Trochu záleží na tom, co chápeš pod slovem "hlídá" - jestli myslíš "analyzuje", tak opravdu ne - jako spoustu ostatnich FW:

Cituji uživatele eMKo v diskusi pod zmiňovaným článkem

Predevsim jde o cisty stavovy firewall, ktery nehlida dopravu odchozich aplikaci. Pouze vytvari stavy na zaklade cehoz pak dopravu povoli ci nikoliv. Nicmene takto se chova spousta firewallu, vcetne bezneho nastaveni iptables nebo pf. To ze firewall nemonitoruje dopravu aplikacim neznama ze je spatny. Je mnoho typu firewallu a kazdy z nich se pouziva na jinych mistech. Je to jako tvrdit ze auto je spatne jen proot ze neumi letat. A diskutovat o tom ze lze firewall vypnout aplikaci, samozrejme s privilegii administratora je zcela bezpredmetne, protoze s takovymi pravy jde odstrelit jakakoliv aplikace a vypnout jakykoliv firewall. Byl bych rad, kdyby se alespon autori clanku o "bezpecnosti" nedopousteli sireni polopravd a priste radeji rekli ze firewall ve Windows Xp se prilis nehodi beznemu userovi, protoze si neohlida odchozi dopravu aplikaci. Co je ale dulezite pro me, fw v XP je minimalne narocny na systemove prostredky, velmi bezpecny ( jen se podivejte treba na web secunie jak je na tom slavne Kerio nebo ZoneAlarm ) a pro pokrocileho uzivatele je vice nez vhodny. Staci si jen ohlidat spyware, to by me stejne zajistovat uz sam uzivatel ze nebude ibstalovat a klikat na kazdou hloupost, mis vsechny updaty atd. Ae take ze si vybere antivirus, ktery nabidne detekcni schopnosti i zde. Blokovat spyware firewallem je pak vice nez smesne. Co se tyce trojanu, ty vetsinou pracuji v "listening" rezimu takze i fw v XP je zachyti, pokud navazuji spojeni ven je to jiz problem ovsem i zde by mel fungovat antivirus a uzivatelova obezretnost. A co je velkym kladem na fw v Xp je ochrana systemu ihned po startu a ukncovani systemu. Touhle funkci az doposud disponoval krome nej jen Sygate, nyni s tim prislo Kerio a pokud se nemylim ZoneAlarm doposud nevi. K cemu je potom firewall kdyz je schopny propustit cervy jako Blastera, Sassera a dalsi. takze pokud to shrneme firewall ve Windows XP je velmi dobrym stavovym firewallem, ktery je nenarocny a ucinny proti utokum z venci stejne jako jine produkty. Jeho aktivaci bych doporucil i BFU uzivatelum protoze ti pri pouziti bezneho osobniho firewallu po vybehnuti hlasek s zadosti o povoleni trafficu urcite aplikaci proste zpanikari a jen klikaji na OK. Takto budou chraneni alespon co se tyce vnejsich rizik.
Miloš
Profil
DoubleThink
jestli myslíš "analyzuje"
Ne, myslím blokuje. Uživatel eMKo má sice pravdu v tom, že by uživatel neměl instalovat každou hovadinu, že má používat antispywer (ten od M$ je prý opravdu dobrý, bez ironie) a trojany by měl blokovat antivirus.
Jenomže mě jako uživatele opravdu zajímá, která aplikace se pokouší o komunikaci s okolím.
DoubleThink
Profil *
V tom případě toto Win Firewall s SP2 umí.

U každého nového programu, který se pokouší komunikovat s vnějškem zobrazí potvrzovací dialog:

Miloš
Profil
DoubleThink
Dobrá; pak tedy:
1) O čem to tedy vlastně na Živě píšou?
2) Jaké „některé funkce“ winfirewall u Mirandy zablokoval?
DoubleThink
Profil *
Na (L)Živě píšou o tom, že WinFW neanalyzuje tekoucí data (nekontroluje jejich nezávadnost). Pouze blokuje porty a/nebo komunikující programy.

V mém případě (viz obr) byla Miranda úplně odříznutá od světa, dokud jsem ji neodblokoval.
Slovním spojením "některé funkce", zřejmě Windows myslí "síťové funkce" - program samotný spustit šel ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0