Autor Zpráva
printf-jinde
Profil *
Když napíšu v OpenOfficáckém Calcu třeba "pondělí 1.12." nebo jen hodnotu "1.12" ale stačí i pouhé "i1" tak mi to bez jakýchkoliv okolků změní na "1.12.2006" či "1.1.2001". Nevím kdo tuhle magořinu vymyslel, ale strašně rád bych se toho zbavil, protože to brání normální práci.

Prohlížel jsem automatické opravy, kontrolu pravopisu, volby - nikde nic, co by na tohle mělo vliv. Hledám něco jako automatické formátování buněk ale nemohu nic takového najít.

Myslel jsem že takovéhle voloviny jsou jen v Microsoftích programech, ale jsou bohužel všude.
Radek Hrabůvka
Profil
Musíš buňku napřed nafotmátovat jako text, pak do ní můžeš zapsat cokoliv.
Myslel jsem že takovéhle voloviny jsou jen v Microsoftích programech, ale jsou bohužel všude. OOo se snaží dohnat Mrkvosoft, Předpokládám, že verze 3.5 bude mít pana Svorku :o)
printf-jinde
Profil *
Nojo, ale ona se mi zase přeformátuje. Nejlepší by asi bylo nějak vymazat typ datum z možností formátu buňky.

Nojo, na pana svorku už se moc těším; nakonec bude podobných vymožeností tolik, že bude nejlepší používat poznámkový blok :-)
Hugo
Profil
printf-jinde

Stačí jen změnit formát buňky na požadovaný - klikneš pravým tlačítkem na buňku a zvolíš Format. Tam je nabídka různých formátů a můžeš si i vytvořit vlastní. Pak by to nemělo dělat problémy. Aspoň já jsem žádné nezaznamenal (ani při kopírování buňky).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0