Autor Zpráva
esemeska
Profil
Když mám nějáký trial program a vyprší mi časový limit, jak ten program při příští instalaci zjistí, že už byl na tomto pc nainstalován? to se přece někam musí ukládat ne? ...mohl by mně někdo napsat kde se to najde? dík...nechci porušovat pravidla diskuse, takžke to berme jako informaci pro zvědavého prosím...nezmínil jsem se proč to chci vědět :)
WanTo
Profil
IMHO do registrů.
BaTeCzKo
Profil
Jo, takže pomůže asi jen FORMAT C: ;)
WanTo
Profil
Nebo hodiny prohrabování se v záplavě dat :-)

BTW, neexistuje nějaký program, který by sledoval čtení a zápisy do registrů?
BaTeCzKo
Profil
WanTo
Možná ano, ale to by stejně bylo asi na nic, protože nevíš kdy přesně ten program něco do registrů zapíše. A jak znám windows, tak ten tam píše něco pořád.
Ján Kobezda
Profil
neexistuje nějaký program, který by sledoval čtení a zápisy do registrů?
http://www.sysinternals.com/Utilities/Regmon.html
Radek Hrabůvka
Profil
Total Uninstall, často jsem o něm slyšel nebo četl, ale nevím, jestli ještě existuje.
Ice
Profil
Nebo si nainstalovat true image a kazdy mesic obnovit disk. Prace na 1 hod.
Dero
Profil
Nebo si ten program koupit? Popřípadě používat freeware, pokud nechci utrácet?
bitbit
Profil
Nebo jednoduse si stahnout nejaky program na prohlizeni registru nebo pouzit vestaveny regedit, ale v tom se hure hleda. Dat si windows Aplication a najit nazev te aplikace a vymazat to z registru.
Dobry program je RegCleaner.

Toto se hodi napriklad, kdyz programujete v platforme .NET program pristupujci k registrum a nak se vam to nevede :)
esemeska
Profil
super...stahl jsem si Regmon, ale nevim jak se jmenuji registry pro alcohol120% nikde to nemuzu najit(ani vyhledavanim)
mata
Profil
Pokud je to klíč, do kterého se ukládá, kdy má program vypršet tak ho určitě nepojmenují "Alcohol" nebo "trial" to dá rozum. Datum (nebo jiný příznak) bude nejspíš uloženo někde úplně jinde než např. nastavení programu atd. Navíc nemusí být vůbec uloženo v registru ale může se dát např. někam do souboru, který se při odinstalaci nesmaže atd. Kdyby to bylo tak jednoduché najít v registru tak nebudou krekry, patche apod. Navíc to, o co se pokoušíte není úplně košér takže myslím, že se vám tu budou ostatní zdráhat odpovědět.
esemeska
Profil
jeste se chci zeptat...co se stane kdyz vymazu vsechny registry?
mata
Profil
Zhruba totéž jako když smažeš adresář Windows ;-)
WanTo
Profil
esemeska
Asi už nepustíš Windows :-D

Ale klidně si je smaž, at máš důvod si nainstalovat Linux :-D
esemeska
Profil
mata
ups! zkousel jsem smazat nejaky ie ci co:) doufam ze to bylo od exploreru, ale pc funguje spravne ;)
kylian
Profil *
total unintall si naskenuje registr před instalací nového programu a pak znovu když je instalace dokončena (případně program poprvé spuštěn a ukončen). Při daného programu odinstalaci se pak snaží smazat i veškeré záznamy z registrů, které tam ten program zanechal. Účinnost samozřejmě není stoprocentní, ale snad je to lepší než nic.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0