Autor Zpráva
staramama
Profil *
prosím kdo mi poradí? jsem paní (" v nejlepších letech", ale pro mne né pro úřad práce) momentálně vedená od nového roku na ÚP. Ráda bych využila stávající volný čas k něčemu jinému než úklidu po mích drahých.
Co mám: chuť se učit
přístup na internet (pokud je rodina v práci)
pochopitelně i počítač. A základní znalosti Word,EXCEL OFFICCI

Ráda bych si vytvořila své vlastní stránky. Ale z vaších návodů nejsem moudrá byl by někdo ochotný mi to více přiblížit?(upřesnit co se vlasně po mě chce?)díky za jakou koliv odpověď stará mama
Kráťa
Profil
staramama
Pár základních návodů je na http://www.obcasnicek.nazory.cz/navody/index.htm
Takové CD s prací okolo internetu pro začátečníky je nabízeno na http://www.kochlear.unas.cz/minibb17/index.php?action=vthread&forum=7& topic=31
Jinak všude je spousta všelijakých kurzů, přínosné je též pročítání poradny na www.zive.cz . Tam také není problém, vyhledat nějaký dotaz okolo všeobecného problému, či zadat nový.
Yuhů
Profil
Při veškeré úctě ke zdrojům, které doporučuje Kráťa, se obávám, že jsou moc komplikované, nebo příliš obecné.

Jestli je potřeba naučit se dělat stránky, tak přesně na to jsem napsatl základní kurs na Jak psát web. Nerad odkazuju na vlastní stránky, ale doporučuju začít čtení tady: www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html
Leo
Profil
Taky bych rekl, ze nic vhodnejsiho pro uplneho zacatecnika nez Yuhuuovy stranky jakpsatweb neni. Jinak pokud mate a znate Word a Excel tak asi mate i Frontpage, tam muzete zacit tvorit. Hodne stesti, Leo
Blanka
Profil *
Pripájam sa k doporučeniam na Yuhůové stránky. Ja mám už tiež svoje roky a začínala som tak, že som si vytlačila Jakpsatweb.cz - nejakú staršiu verziu, ktorá mala adresu http://dusan.pc-slany.cz/internet , posledná aktualizácia 4.6.2000.:-), mám ju doteraz - no a z tejto som sa po večeroch naučila všetko, čo som potrebovala. Vtedy som mala len dialupové pripojenie a prístup k počítaču len občas - keď bol syn na internáte. Stránky som písala v Notepade, až neskôr som si kúpila EasyPad - vtedy bol za 4 české stovky, ktoré som si vymenila v zmenárni a poslala Liborovi Krayzelovi v obálke. To boli časy, ako rýchlo to uteká...
Dosť nostalgie - prajem veľa chuti a vytrvalosti a neboj sa, všetko pôjde.
Kráťa
Profil
No pokud se jedná o základy HTML, tak nic lepšího, než jakpsatweb také neznám.
Marek Janů
Profil
Nějak se mi to nezdá, řekl bych, že jde o nějaký žert:

Chcete se učit přístup k internetu a už píšete do diskuse na Jak psát web?
staramama
Profil *
já se přeci nechci učit přístup k internetu (mám k němu přístup pro klid v rodině když jsou všichni mimo ) na jeden počítač jsme 4lidi.Ale i tak to hodí nějakou tu hodinku pro mě.Brouzdání po internetu jsem se už nabažila taky proto jsem asi narazila na tydle stránky a zaujali mne natolik že jsem se sem rozhodla napsala, ale pokud ti to příjde jako blbý forek když ženskou přestane v předdůchodovém věku bavit běhat celýden po bytě s hadrem tak to promiň. Prostě jenom nevím jak začít. Nějakou tu představu co bych chtěla mám,ale nevím jak začít.Potřebovala bych to asi vysvětlit jak v první třídě.
Webspy
Profil
> OFFICCI

To bych raději neskloňoval ;-)
Leo
Profil
To si tak neberte, ne kazdy ma slusne vychovani, zvlast na internetu... A nenechte se odradit, Leo
Yuhů
Profil
Marku,
> Chcete se učit přístup k internetu a už píšete do diskuse na Jak psát web?

a proč ne?

Řekni mi nějaké jiné místo, kde máš šanci, že ti vůbec někdo poradí a nebudou si z tebe dělat švandu.

Tahle diskuse vznikla právě proto, že jsem si uvědomoval, že takových míst moc není. Ať jsem přišel s dotazem kamkoliv (nebo moji studenti), většinou se všude našli akorát frajírci, kteří si chtěli něco dokazovat. A rozhodně nedopustím, aby tazatele někdo zlehčoval i tady.
staramama
Profil *
děkuji Vám všem. A tomu vtipálkovi se omlouvám že jsem si dovolila dožít takového věku.
Nebojte já už něco vyderžím. A slibuji že si svoje stránky vytvořím.
Když něco nevím tak se zeptám on by se taky třeba se musel ptát jak udělat dobré kynuté knedlíky. Já dokázala dostavit barák po manželově havárce vychovat děti a postavit je do života.Tak to co umí mladý pán já dokážu levou zadní.Ovšem pokud mi budete ochotni poradit tak mi to půjde určitě snáz.Ještě jednou děkuji.
SuE
Profil
staramama: no jak jsem začala já? ... našla jsem si : jak to má začínat:
<html>
že je tam nějaké
<head> ,
že se to končí tím samým ale s lomítkem </head>
Ok pak je tam <body>
a do toho se píše text. Úplně stejně jako třeba ve wordu , ale když se chce odřádkovat, napíše se <br> .
Pak se to ukončí a tak že se dá </body> a </html>

Psala jsem to v Poznámkovém bloku a pak jsem to uložila s příponou .html (nebo se to na ni dá i přejmenovat z .txt) No a když na to pak klikneš, spustí se prohlížeč a uvidíš svoji první stránku.

A je čas začít slídit na jakpsatweb, jak to udělat, aby tam byl velký tlustý nadpis, tučné písmo, kurziva , odkazy a pod, Ale tohle je jen pro tu představu - celá html stránka je jen text s pár speciálními znaky, nic víc. Napřed si to takhle zkus jen doma na počítači :-)

Ale stáhni si něco jiného místo notepadu - třeba pspad editor, nekde je tu o tom diskuse, líp se pak hledají chyby
staramama
Profil *
Díky SuE tak todle je to co jsem potřebovala ,takhle to vysvětlit.
iwapa
Profil
Ahoj staramama

I já mám stejný problém jako ty, děvče. Nejen, že jsem také stará máma, ale také miluji počítač. Chci si, jako ty, vytvořit ww stránky úplně sama. Nějaké pokroky mám za sebou, ale stále NEMOHU NIKTERAK ZAČÍT.

Věř, že Pomocník v nesnázích ti poradí. Dnes jsem založila diskusní forum:Jak opravdu začít?. Tak se tam můžeš příležitostně mrknout. Když budeš chtít, můžeme si radit navzájem. Ať se daří !!!!!!!!!!! iwapa
BORYNA
Profil
staramama
Já bych se nejdřív začal učit psát česky (myslím tím gramatiku), ale pozor; je to běh na dlouhou míli :-()))
staramama
Profil *
staramama
Já bych se nejdřív začal učit psát česky (myslím tím gramatiku), ale pozor; je to běh na dlouhou míli :-()))

Boryno děkuji za upozornění že moje čeština není taková jako ta tvoje,ale neboj než bych to dala na internet tak Ti to pokud dovolíš pošlu na kontrolu gramatiky.
BORYNA
Profil
staramama jo, jo,rád pomůžu.
staramama
Profil *
děkuji za pochopení a slibuji ,že si budu na pravopis a překlepy dávat větší pozor
SPIS.16
Profil *
Dobrý den,
dokáže mi někdo podrobně poradit, jak mám zveřejnit internetové stránky???
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0