Autor Zpráva
Question
Profil *
Zdravím. Mám taký problém. Chcem formátovať disk C: ale po nabootovaní z Win98 cd proste počítač žiadny disk C: nevie nájsť (len A: ktorý je "bootovací" adresár a D: kde je cdrom). Z toho cd teda formátovanie neviem spustiť aj keď je tam súbor format.com. Čiže chcem skúsiť tento problém vyriešiť cez fdisk.exe. Pôvodne som chcel sformátovať len disk C: (je tam ešte E:) ale teraz už na to kašlem lebo nejako sa pohubil WinXP, ktorý bol pôvodne nainštalovaný na C: a chcem sa proste toho všetkého zbaviť a nanovo nainštalovať systém na prázny disk C:. Boot k WinXP nemám, preto som chcel počítač najprv spustiť z boot Win98 cd, z tade spustiť format.com a potom vložiť WinXP. Takto som to doma riešil ale tu sa nedá. Teda. Spustil som fdisk a je tam dačo, či:
1, vytvoriť primárnu oblasrť systému dos
2, vytvoriť rozšírenú oblastť systému dos
3, vytvoriť logickú jednotku v rozšírenej oblasti systému dos.
Čo mám dať?? a potom... aký je rozdiel medzi systémovým súborom NTFS a HPFS či ako to bolo?? je to dôležité?? úpočul som dačo že Win98 potrebuje iný systém ako WinXP a či sa to nejako nepohubí keď použijem fdisk.exe z win98. Dík Dúfam že som sa vyjadsril dostatočne zrozumitelne
Peter
djlj
Profil
Question
Nejdříve musíš odstranit všechny vytvořené oblasti. Pak vytvoř primární a v ní logickou oblast.


DOS ti neukazuje disk z jednoduchého důvodu - nezná NTFS (stejně jako WIn98). Opatři si novou verzi DOSu, která umí pracovat s NTFS (použij google).

HPFS neznám.

Pokud chceš naformátovat disk s WINXP, použij instalační CD, je tam i možnost zformátovat disk.
Question
Profil *
aký je rozdiel medzi tou primárnou a rozšírenou oblasťou?? lebo keď som dal vytvoriť primáírnu oblasť sa ma spýtalo či všetko miesto má ísť do primárnej oblasti a rozšírenú som už potom vytvoriť nemohol lebo vraj nie je dostatok miesta. a tak nemôžem vytvoriť ani logickú jednotku v rozšírenej oblasti. chápem to správne tak, že primárna oblasčť je proste to C: a rozšírená oblasť predstavuje aj možnosť že sa tam dajú jednotky D: a E: povedzme, a to spravím v tom kroku že vytvoriť logickú jednotku v rozšírenej oblasti??
djlj
Profil
Question
Ty máš ten disk rozdělený na 3? Proč jej tedy nezformátuješ přímo ve windows? Stačí si je na chvíli nainstalovat na jiný disk.
Question
Profil *
to je už minulosť. dal som fdisk.exe a vytvoril mi jeden disk c:
quiest
Profil *
mam windows98 a chci formatovat jednotku c ako to mam robit
Hugo
Profil
Nabootuj z diskety a v dosu spust

format c: /s
DEx
Profil *
Boot 6.22 DOS je do 2MB FAt12 FAT16
BootW/95a je do 8MB FAT16
BootW95b je do 2GB FAT32 /može byť aj FAT32/
BootW/98 je do 8GB-FAT16 2TB-FAT32
BootXP je do 8TB podporuje aj nižšie formáty FAT /spustiteľné ak je FAT/
FAT12, FAT16 a NTFC sú nekampatibilné s FAT32/pre boot/.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0