« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Gekon
Profil
Ahoj,
mám novou desku (asus) a CPU (Pentium 4, 2,8 GHz). Program Asus PC Probe mi ukazuje, že teplota CPU je 45 stupňů. Je to snesitelné, nebo mám investovat do lepšího chladiče? Chladič je Arctic Cooling Pro M. Děkuji
roberta
Profil
45 °C je úplne v pohode
Tomik
Profil
IMHO tak do 50°C při větším přetížení je to naprosto v pořádku...
halogan
Profil

halogan@lucia ~ $ cat /proc/acpi/thermal_zone/THM0/temperature
temperature: 53 C


Prave jen brouzdam :) No nic, asi ho budu muset dat do chladku.
Gekon
Profil
Oká, díky.. Zkusil jsem zapnout Call of Duty 2, a vlízt do Windowsů... teplota 52 stupňů:))
statesman
Profil *
Jak zjistím teplotu ramek?
statesman
Profil *
Jak zjistím teplotu ramek?
jozob
Profil
statesman
Použiješ teplomer.
gajdynator
Profil
jozob
To existuje nejaký špeciálny ? :-)
Rade
Profil *
GEKON: potřebuju poradit když hraješ kolik ti ukazuje teplota na RAM... mám totiž podobnou sestavu zda se miže se přehřívá
když dohraju mám přes 60°C.poraď
co máš za grafárnu ??
tpikalek
Profil
Já mám Athlon 1GHz Thunderbird přetaktovaný na 1133MHz bez zvýšení napětí s chladičem Artic Cooling Copper Lite a jeho teplota je při normální práci kolem 55°C.
Spíše než lepší chladič CPU bych vám doporučoval koupit ještě jeden chladič na zadní stranu skříně, který bude vyfukovat teplý vzduch ven ze skříně, větráček ve zdroji většinou nestačí.
Pokud jste kutilové, můžete si udělat i větrný tunel (chladič CPU nasává vzduch z venku, který je chladnější). Tak můžete snížit teplotu o několik stupňů. Návodů je na internetu spoustu, zkuste hledat.
jozob
Profil
gajdynator
"To existuje nejaký špeciálny ? :-)"
Skús si priamo na procák bez chladiču priložiť lekársky ortuťový. A nezabudni ho pri tom rozbiť a rozlej tu ortuť po matičnej doske. Potom už nebudeš potrebovať ani špeciálny.


Keď sme už pri teplote CPU, nedá mi to, aby som nespomenul jeden zážitok... Jedného rána mi začalo "vrčať" aktívne chladenie CPU. Nevedel som si dať rady - vyčistil som ho - nič. Opäť som ho vyčistil - nič. Namastil som ho - nič. Použil som tvrdú silu - ... - ešte horšie. Naozaj som nevedel, čo s tým. Riešenie prišlo samé od seba, akoby z neba (aký pekný jingle jingle rým :-)). Mal som spustený Winamp 5.1 s grafickým skinom a CPU vyťaženú na 90% (nejaká náročná inštalácia). Presúval som jeho okno - a hľa - hluk zmizol. Nepochopiteľné. Nakoniec som zistil, že môžem softwarovo vypnúť hluk, paráda. O čo sa jednalo? Chladenie bolo hlučné pri nízkych otáčkach. Pri zaťažení CPU (presúvanie graficky náročného okna) sa zvýšila teplota a tým automaticky aj otáčky chladenia. A dlhodobé riešenie? Pretaktoval som CPU a zvýšil som napájanie jadra. Teraz má bez záťaže o pár stupňov navyše, takže nemusím presúvať Winamp, aby som mal kľud.

(Sorry za mierné a dlhé OT :-))
bojars
Profil
Ešte trochu viac OT, ale nedá mi, aby som si nerýpol:

...takže nemusím (>prítomný čas<) presúvať Winamp, aby som mal kľud.

"Question":

To už fachá WinAmp aj pod Linuxom????

:-))
jozob
Profil
bojars
Windows stále používam. A hádam už nemusím hovoriť, prečo. Zmienil som sa o tom milión krát. A mimochodom, pod Linunxom mi to robilo hluk neustále - aj pri presúvaní okien. ;-)
Koubis
Profil *
Mam Atlona XP1700+ a teplote v klidu 55°C, při zatížení se to klidne vyšplha na 65°C :-) a stale to fachá :-)
Uganda
Profil *
Nedávno mi úplně vytuhnul comp a tak jsem si zkontroloval teplotu na CPU ta tam bylo 61 stupňů! Nejsem si jistej kolik jsem tam měl dřív ale myslím že to bylo jen okolo 37. Nevite jak je možný že mi ta teplota tak narostla??? Přitom větrák na cpu mi jede. Poraďte pls
DoubleThink
Profil *
prach
WanTo
Profil
Klídek, podívejte se na mě :-)

wanto@karmaj:~/cpp/jpw> cat /proc/acpi/thermal_zone/THRM/temperature
temperature: 67 C


AMD Athlon/Duron 2200+ taktovaný na 1.35 GHz. Tohle téměř stálá teplota, občas se změní o ten stupeň nahoru nebo dolů.
Gekon
Profil
Pěkné pěkné.... Momentálně mám počítač postavený na stole, bočnice sundaná, a na boku casu narvaný stolní ventilátor o průměru 40cm:)) Nestěžuji si, teplota těch 40 C, maximálně 45..
Anonymní
Profil *
LGA775, Pentium 4 HT 3.4GHz a teplota 80°C. Mam otevreny bok a vodni chlazeni stejne nestiha
Anonymní
Profil *
Intel (P4) je oproti AMD (Athlon 64) daleko větší "pekárna".
Mám Athlon64 3200 a teplota je do 50°C. Používám aktivní chladič s termočidlem ( regulovatené otáčky ) + větrný tunel .
ziza
Profil
zdarec jen jsem chtel rict ze mam p4+ht 2.4 GHz a moje max teplota bylo 109 stupnu ,njn to je tak kdyz nebezi vetrak :D ale chtel bych se zeptat co znamena v programu corecenter SYS TEMP A NB TEMP dikes moc cest
Anonymní
Profil *
Zdar mam problem mam nakou velkou teplotu cpu mam kolem 50+ a zvladam i 70 mam pentaka 3,2 zakladka od msi a chladic zakladni od vyrobce (intel)
HeWeR
Profil
OMG, vy si můžete na počítačích usmažit topinky :). Kde berete čísla jako 70 (teď moment - schválně jestli najdu ten znak)°C nebo 50°C apod.
Já mám krásných 25°C (PIII, netaktovaný)
jozob
Profil
HeWeR
Svet nevidel lepší procesor ako PIII. Myslím to vážne. Škoda, že bol vývoj drahý. Teraz sa pokračuje vo vývoji na serveroch, jeho potomkom je Intel Xeon, pokiaľ viem.
jimmy
Profil
Cawes

Docela dobry tema tak poranku:)
S pentakama moc nemám zkušenost, ale kdysi jsem měl špatně navžený case a to mi způsobilo, že teplota docela nevýkonného procesoru AMD Duron 1.2 GHz stoupala od 60°C při zapnutí na 70°C a více. To už je pak mazec. Procesoru to v podstatě vadí minimálně (podle výrobců by měl materiál vydžet do 90°C), ale problem byl, že zachvíli i na desce bylo kolem 45°C, což už tak dobrý není. Problém může být kdekoli. Je dobrý mít plně dostačující zdroj (na procesor pentium 2,5 GHz a víš určitě minimálně 400W) a dobře odvětraný case. Existují větráčky do PCI a spousta dalších. Docela by mě ale zajímalo, kolik si takový porcesor, kterýmá tak obrovský ztrátový výkon vezme ze sítě. Je to mazec.
Já když jsem si kupoval PC (z nedostatku financi) jsem investoval do AMD SEMPRON 2800+ a neprohloupil jsem. S kamošem jsme nastavili BIOS a teď mi běží asi o 20 nebo 30porcent výš asi 3300+ nebo tak neco:) A to jen kvůli desce. On měl lepčí a taktl to o ctyricet procent:)) Možná že nevěříte, ale to je vaše věc. A teplota? Stoupla minimálně. Tento kousek se AMD povedl. Provedli jsme jeden malý test. Sundali větrák a bez zátěže jsme nechali procesor bežět několik hodin. A úuspěšně přežil. Teplota se pohybovala kolem 50°C přičemž normální je tak 29°C až 31°C. Mazec
jimmy
jozob
Profil
jimmy
Durona 1.2GHz mám doteraz. Obyčajná teplota sa zhoduje s teplotou okolia, takže od 25 do 30 stupňov. Ale toto je nejaký divný kus od AMD. Asi nepodarok, ktorý sa hreje menej ako ostatné Durony z dieľne FAB-30. :o)
Dawid
Profil *
Pánové, poraďte. Mám procesor AMD Ahthlon 64 3000+ 1,81 Ghz s továrním větrákem. Za normálních okolností běží tak na 49-50 stupňů. POkud ho nějak zabvím, vystoupá teplota na nějakých 60. Pokud ale spustím program, který vyžaduje i spolupráci grafické karty (hry například), tak se ukazuje, že něco jako horní teplotní limit mého procesoru asi neexistuje. Minimálně dle asusu probu, který mi neustále ukazuje celkem solidně rychlé výkyvy teplot. POkud ale otevřu bios, tak má podle něj procesor teplotu 66, ať se děje co se děje. Poraďte čím by to mohlo být a případně co s tím. Díky
HeWeR
Profil
Dawid
Založ si nové téma.
jens
Profil *
ahoj prosímtě potřeboval bych poradit koupil sem si základovku asus a potřeboval bych přeinstalovat windows ale mam nejak rozvrtanej bios a neukazují se mi při startu cdromky ale běžijou jak je mám v biosu nastavit?
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0