« 1 2 3 »
Autor Zpráva
DJ Miky
Profil
jens
Založ si nové téma.

BTW, komu to píšeš?
tpikalek
Profil
Mám 1GHz Athlona Thunderbird přetaktovaného na 1,2GHz (pouze násobičem, bez zvednutí napětí) a teplota bývá tak kolem 50˚C až 65˚C (při zátěži a teplotě v místnosti 30˚C). Chladič Arctic Cooling Copper Silent.
M. Valenta
Profil *
Poradí mi někdo, zda existuje program pro měření teploty procesoru ?
Děkuji předem. miroslav.valenta@tiscali.cz
M. Valenta
Profil *
Poradí mi někdo, zda existuje program pro měření teploty procesoru ?
Děkuji předem. miroslav.valenta@tiscali.cz
Mám Intel P4 3Gh , chladič Zalman CNPS 8000
M. Valenta
Profil *
Poradí mi někdo, zda existuje program pro měření teploty procesoru ?
Děkuji předem. miroslav.valenta@tiscali.cz
Mám Intel P4 3Gh , chladič Zalman CNPS 8000 na základní desce Biostar . Teplotu zjistím jen při startu nebo restartu PC. Chtěl bych sledovat teplotu průběžně (na pozadí nebo pod.).
Acci
Profil
Třeba SpeedFan
jozob
Profil
M. Valenta
Kľud. Človek ani nemá chuť reagovať... nauč sa základné pravidlá slušnosti na interntových diskusiách.

Čo sa týka Tvojho problému... Teplomer je na matičnej doske, konkrétne na vnútornej strane socketu, na procesore nezáleží. Soft sa obyčajne dodáva spoločne s matičnou doskou / chipsetom. Mal si CD k matičnej doske?
karel Šolberg
Profil *
Chlapi, poraďte blbcovi.
Nainstaloval jsem si ten SpeedFan, abych měl jistotu, že je vše v pořádku, a on mi hlásí nějakých pět teplot. Jak ale proboha poznám, která teplota je čí?
Díky moc
KS
Adiss
Profil *
beztak ste všeci lamy.. mam 3200+ Boxovej chladič.. nataktoval sem to na 2.5Ghz z puvodních 2Ghz a teplota? bez zátěže 35°C CPU a 29°C MB
v záteži max 45°C CPU a 35°C Mb :-) nevim.. co vy s těma kompama děláte... ( a nezdoušejte kolik vydrží váš CPU teplotu snižujete jeho životnost ! ! www.cvblasen.ic.cz
DJ Miky
Profil
Adiss
Koho to zajímá? Myslím, že nikoho...
Anonymní
Profil *
Pánové, poraďte. Mám procesor AMD Ahthlon 64 3000+ 1,81 Ghz s továrním větrákem. Za normálních okolností běží tak na 49-50 stupňů. POkud ho nějak zabvím, vystoupá teplota na nějakých 60. Pokud ale spustím program, který vyžaduje i spolupráci grafické karty (hry například), tak se ukazuje, že něco jako horní teplotní limit mého procesoru asi neexistuje. Minimálně dle asusu probu, který mi neustále ukazuje celkem solidně rychlé výkyvy teplot. POkud ale otevřu bios, tak má podle něj procesor teplotu 66, ať se děje co se děje. Poraďte čím by to mohlo být a případně co s tím. Díky

tak toto je nesmysl, předpokládám, že máte špatně nasazený chladič. Jinak se to nedá vysvětlit, tyhle CPU se nehřejí. Bratr má to samé, BOX chladič a teploty 35-40°C. Já mám Athlon 64 San Diego 3700+(2200MHz)@5000+(3020MHz) na def. v-core chlazené AC freezerem pro 64 na 65% otáček a max teplotu 40°C.
mejlango
Profil *
ja mam obvykle teplotu asi 55 az 65 stupnov, idem si akurat kupit chladic, nie ze by s tym boli problemy, ale dost to hreje. Takze tych tvojich 45 stupnov sa mi zda byt trapne cislo, vzhladom na to ze moj procesor ked v teplej miestnosti vytazim na 100% tak uz mal aj 88 stupnov, co uz je dost kriticke a zije.

45 je akurat hehe.
mejlango
Profil *
adiss
pocuj sem, niekto lame rekordy v 3D marku niekto v teplotach ...
mejlango
Profil *
adiss
pocuj sem, niekto lame rekordy v 3D marku niekto v teplotach ...
tpikalek
Profil
Mám Athlon 64 3000+ (1,8GHz) Orleans přetaktovaný na 2,6GHz a s box chladičem a mám maximálně 40˚C po pěti hodinách zátěže. S AC Freezer 64Pro na nejnižší otáčky je teplota maximálně 35˚C.
Ale nechci vitět, kam teploty půjdou, až budu v létě v pokoji zase přes 30˚C...

Mám ale dobře větranou skříň... Tam může být taky problém - zdroj nemusí stačit odfoukávat teplý vzduch ven ze skříně. Zkuste si za 100Kč koupit nějaký větrák (nejlépe 12cm, pokud se tam ale vejde - záleží na skříni) a dát jej do prostoru pod zdroj tak, aby vyfukoval vzduch ze skříně.
Zbynislav
Profil *
Prosim pomozte mi! V poslední době mi při běhu nových her jako je Heroes 5 a Medieval 2 Total war se mi najednou na obrazovce barevné proužky a zároveň se sekne celý počítač. Všim sem si, že se to děje vždy když mám vyšší teplotu( okolo 45 až 49 stupňů). Nevím co s tím už dělat. Myslel jsem si, že by to mohlo bejt grafikou, ale zaktualizoval jsem ovladače a dělá to pořád!
Předem děkuji za odpověď
tpikalek
Profil
45-49˚ čeho? Snad kromě disku to vůbec není moc, pokud nemáte dobře větranou skříň a máte původní chladiče.
Zkuste spustit nějaké testy. Na paměti Memtest, na procesor Prime95, na grafiku 3DMark2006.
Zkuste při delší zátěži (třeba při těch hrách) otevřít PC a osahat všechny chladiče, jestli na nich udržíte ruku.
DJ Miky
Profil
45-49˚ čeho? Snad kromě disku to vůbec není moc

Omlouvám se za OT, ale opravdu je takováto teplota vysoká pro disky? Mívám na nich normálně 47 - 50°C, SpeedFan ukazuje, že by to ještě mělo být v pohodě...
tpikalek
Profil
No moc to není, ale moc bych to nedoporučoval, zkracuje se tím životnost. Jestli teď máte 50˚C, ve vedrech létě budete mít ještě více. A to je dost...
Že je to hodně vyvozuji z toho, že jsem nedávno někde četl test několika PC a kritizovali tam i bez zátěže vysokou teplotu disku - 50˚C.
Zbynislav
Profil *
Zjistil jsem že problém bude asi v teplotě na grafické kartě. Myslíte že mám investovat do větráčku nebo něčeho takovýho nebo si myslíte, že to může být tím, že je větráček na grafárně zanesenej prachem?
nightfish
Profil
Zbynislav
rozdělej a uvidíš - já jsem původní vysokootáčkový větráček z Ti4200 vyhodil a teď je tam nějaký NV Silencer a je to tiché a hlavně se to tolik nezanáší - za poslední rok jsem jej nečistil...
Zbynislav
Profil *
Všem vám děkuji za odpovědi. Už jsem na to přišel. Problém je ve větráčku a možná i na chladiči mé GeForce 5700FX. Zjistil jsem že větráček se točí sotva 100 otáček/minutu a má se točit 4000 otáček/minutu. Takže můžu být rád, že se mi ta grafika neuškvařila! Na nvidiích to maj pojištěný tak, že když se grafická karta začně přehřívat, automaticky mi to na tom monitoru udělá ty proužky! Mam to vymyšlený dobře!
habendorf
Profil
Zbynislav: Nevím přesně jak ten větráček vypadá, ale většinou má uprostřed takovou nálepku. Tu když sundáš, uvidíš ložisko (někdy může být přístup k ložisku z druhé strany). Kápni tam kapku nějakého jemného oleje. Ideální je hodinářský, já tam dávám Konkor :o) Už jsem to dělal několikrát a dokáže to divy.
Zbynislav
Profil *
Díky za radu, ale už jsem tu grafárnu odvez do specializovanýho obchodu, kde mi opravěj a vyměněj. Byly dokonce tak ochotný, že my dali jinou grafiku domů, ale hlavní je, že mi funguje komp!
adamico
Profil
Dajú sa dako regulovať otáčky ventilátora ? Myslím vo win-e, nie v nejakom programe....
Pilda
Profil
Nechápu jak může mít někdo teplotu u procesorů od AMD třeba 50 stupňů, mám už několikátý procesor od AMD, ke každýmu jsem vždycky přikupovával lepší chladiče, když se začli vyrábět a stejně jsem jí měl vždycky 80 - 85 stupňů :/

Jako počítač běží úplně v pohodě, ale stejně mě to děsí, asi to chce fakt jak tady již někdo píše drihej chladič přímo do bedny.
JanZat
Profil *
Mam northwood P4 2,4GHz taktovanou na 2,8GHz, osazeny v desce gigabyte 8IPE1000-G/L. Chlazeni sem i nezda nijak zazracne, BOX vetrak jsem vymenil za vetrak s chladicem Arctic Cooling SuperSilent 4Prom a pak mam dva vetraky ve skrnini, jeden intake ve predu, tak aby proudil studeny vzduch okolo disku do prostoru pocitace (coolermaster 80ST2) a druhy outtake na zadni stene pocitace na vyfukovani tepleho vzduchu ven z case a to je Arctic Coling Arctic fan Pro TC a zdroj jsem si poridil od sweexu s 12 CM vetrackem vespod a 6cm vetrackem zezadu na odvod vzduchu a teplota nejde vyse nez na 30-33°C v pri normalnim pouzivani a do 42°C pri plne zatezi. Ma to jen jednu nevyhodu :) Mohlo by to byt tissi, i kdyz vetsina komponentu je oznacovana jako silent ci supersilent... Velky bugr provadeji disky a vetracek GK...
Mipi
Profil *
Hehe od včerejška mam teplotu cpu 10 °C :)
Mipi
Profil *
Mam teplotu cpu 10 °C a bios mi ukazuje 8°C nemate nejaky program na měřeni teploty krome speed fanu nebo everestu ???????
Mipi
Profil *
Btw kdo by chtel vedet jak jsem to urobil tak peltierovym člankem :)
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0